| andryoo1 a întrebat:

Spuneti-mi si mie melodii rock romanesti (in general) si cateva in engleza care sunt mai simple de cantat la chitara acustica sau electrica,dar nu pe note, pe acorduri. big grin va roog. dau funda la cele care mi se par usoare si faine,happy

3 răspunsuri:
| FearOfTheDark a răspuns:

Green Day,Metallica-Mama Said,Nirvana,Guns'n'Roses,Slipknot-Snuff, Sistem of a Down-Lonely Day, Kiss-Unholy, Metallica-Unforgiven, Ozzy Osbourne-Mama I'm coming home si Dreamer.
Poate mai sunt.Nu imi mai aduc aminte. Sper sa iti placa.

| andryoo1 explică (pentru FearOfTheDark):

Pfff.imi plac, bineinteles...dar unele is cu ciupituri si majoritatea suna mai bine cantate la electrica.

| FearOfTheDark a răspuns (pentru andryoo1):

Totul e posibil. Daca ti se par mai greute unele faci doar ce iti place si ce poti.