| stefiistef a întrebat:

Buna, știe cineva ciupitura sau bătaia melodiei "plânge o chitara" de Adrian Aron? Nu am nevoie de acorduri, acordurile le am deja dar bătaia cu care am venit eu nu face melodia sa sune la fel. Mulțumesc mult și astept răspunsuri serioase happy

1 răspuns:
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Pai daca ai ureche sa faci acordurile nu ai ureche pentru tempo? happy
cam la 84batai din inregitrarea lui live de pe Youtube la romanii au talent. dar acolo e cantata live si ba mai taie ei din cadre, ba se mai pierde mana si nu e un tempo stabilit. in mare e 84bpm
m-am inregistrat ascultand piesa (habar n'am sa cant la chitara happy )
https://vocaroo.com/i/s0LVw8eL3j38