| Louise21 a întrebat:

Sunt in clasa a 6 a si luni este ziua de nastere a doamnei dirigente...si i-am luat un cadou din partea clasei si vrem sa ii luam si o felicitare in care sa ii scriem un mesaj. Imi spuneti si mie mesaje? plz nu am deloc idei! dau funda si vot! mersi:* ( scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

1.Nu exista prilej mai minunat de daruire, decat sa poti da zi de zi ce ai mai bun din tine. Sa poti sa inveti cu intelepciune si rabdare pe cel ce a venit la tine. Pentru calauzirea pasilor pe drumul vietii si stiintei, pentru invatarea si cunostintele daruite. Va multumim cu respect, doamna diriginta!
La multi ani!

2.Va mulţumim pentru sprijinul si atentia dumneavoastra pe care ati aratat-o fata de noi. Pentru noi, elevii clasei..., aţi fost un exemplu pe care nu putem sa-l uitam! Am avut atat de multe lucruri de invatat de la dumneavoastra, v-am admirat cumva în taina pentru toata energia, exigenta, corectitudinea, si personalitatea puternica de care aţi dat dovada, pentru faptul ca ati vrut sa ne cunoasteti, pentru faptul ca ati aratat ca va pasa, pentru ca ne-ati suportat ifosele de copii, uneori obraznici, alteori „prea"destepti pentru secolul acesta, si prea grabiti, nu stim nici noi unde! Am invatat de la dumneavoastra sa savuram fiecare clipa. Am invatat de la dumneavoastra sa nu spunem niciodată „nu stiu", pentru ca asta anuleaza orice sansa de a avea succes; e un motiv de a nu încerca. Am mai invatat ca acele ultime minute din ora care nu se mai sfarsesc, sunt mai pretioase daca nu stam sa le numaram in secundarul ceasului, mai ales ca avem in fata o adevarata DOAMNA, de la care am invatat atat de mult.
Va multumim pentru lectiile de viata, pentru energia dumneavoastra, darurirea si implicarea de care dati dovada, si nu o luati ca pe o cascada de complimente ieftine, sau gratuite, ci ca pe o apreciere a efortului de a fi diriginta noastra.
Un sincer LA MULTI ANI!

3.Cu ocazia zilei dumneavoastra de nastere, va dorim:
"SA POTI SA CREZI
cand unii se insala.
SA TE RIDICI,
cand altii te doboara.
SA POTI PASTRA,
ce altii vor s-alunge.
SA RAZI,
chiar cand sufletul iti plange.
SI CALD TU SA RAMAI,
chiar daca afara ninge.
ACEATA-I ARTA DE-A INVINGE!" (R.Keepling)

Sper ca una din cele trei sa-ti fie pe plac. Normal ar fi fost sa va exprimati propriile pareri si sentimente pe care le aveti pentru diriginta vostra. Fiecare om este unic, astfel ca multe nu se potrivesc. Succes.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Uite cateva sugestiisickTi-as ura implinirea tuturor dorintelor, dar mi-e teama ca daca se adevereste, la anul’ nu o sa mai am ce sa-ti doresc.
- La Multi Ani Iubire, La Multi Ani Fericire, La Multi ani de 10 ori, Te Iubesc de 1 milion de ori!
- Fie ca ziua de azi sa fie cea mai fericita zi din viata ta. Si fie ca ziua de maine sa fie si mai fericita decat cea de azi!
- Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericit si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!
Sper ca ti-au placut! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragut din partea ta ca te gandesti la doamna diriginta! Sper ca-i place cadoul pe care l'ati luat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ce ti-am trimis nu-ti place spune-mi ca-ti dau altele!

| Kyuubimon a răspuns:

,,Un buchet de amintiri din partea clasei a 6-a