| AntoniaOrman a întrebat:

Am 16 ani si merg la lectii de canto de 2 ani. Locuiesc in Timisoara si imi place sa merg la studioul de inregistrari din aporpiere.Acolo poti inregistra si melodii.Intrebarea mea este:daca ar fi sa imi scot o melodie,cum as putea sa o promovez? Nu,nu vreau sa imi scot, sunt doar curioasa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru promovare e nevoie de manager, studiou, facturi platite si multe altele e greu numai daca unu are interes in tine sa te ridice sus. Asa cum a patit zidaru ala care canta ooo aaa si nu mai stiu eu ce a ajuns sa faca discuri pentru Sony si e bogat Radu para il chema.

| neutrino a răspuns:

Pe internet si prin posturile locale de radio, si nu in ultimul rand, oferind cadou cunoscutilor, un CD cu melodiile tale.

| Kumiko19 a răspuns:

Hmm. sincer, cel mai usor mod: Internetul. Pune piesa pe Youtube, distribuie si pune cati mai multi prieteni sa distribuie.