| CherryBlossomHaruno a întrebat:

Am maine un spectacol la scoala si doamna mi-a dat de invatat melodia,,Je suis malade,,(cica, eu am voce frumoasa seamana cu a larei fabian). Ideea e ca nu o stiu bine. O stiu da nu bine. Mia spus ca am de ales dintre,, Je suis malade,, si,, Je taime,,. Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Aici ai Lara Fabian- Je suis malade https://www.youtube.com/watch?v=7ON0iKXVUPw&feature=kp&hd=1.
Iar aici ai Lara Fabian- Je t-aime.
Le-am ascultat pe amndoua, amandoua sunt deosebite!
Trebuie sa cauti melodia cu versuri, asa te poti coordona cu melodia originala si poti canta corect!
Eu ti-as recomanda Je t-aime! Este mult mai vesela, si cred ca ti se potriveste, necunoscandu-te in persoana, acum tu decizi ce crezi ca iti este mai aproape de timbrul tau vocal ( nu stiu daca am zis bine.:) )
Bafta multa si succes! :)

2 răspunsuri:
| Anonim0078965 a răspuns:

Din punctul meu de vedere Je suis malade este si mai simpla si mai frumoasa, dar invat-o bine.big grin

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Multumesc pentru funda! happy
Bafta multa si sa intri sa ne pui si noua cum a fost! happy