| Kiddabwai a întrebat:

Am nevoie de cineva care imi poate face un radio urgent puppy dog eyes

>>>>>>>>>>>>>>>----- Dau Funda -----

1 răspuns:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Uite aici :http://www.videotutorial.ro/? p=1276

Daca ai un router, va trebui sa faci port forwarding pe portul care iese serverul radio n internet. Despre cum se face un portforward si ce este un portforwarding, exista deja tutorial. Il gasesti scriind in casuta CUTA din sidebar, dreapta sus: cum se face port forwarding, apesi tasta enter si il vei gasi.
Daca nu ai router, atunci cel mai probabil serverul tau este blocat de firewall-ul din Windows. Va trebui sa il dezacivezi. Data viitoare, inainte sa postezi comentarii, te rugam sa citesti comentariile, sa privesti tutorialul video cap-coada fara sa derulezi si sa citesti in intregime textul ce se afla deasupra fiecarui tutorial.
Te-ai gandit ca cineva poate a avut aceeasi problma ca si tine si a primit deja ajutor si sfaturi pe rubrica de comentariii? Daca da…dar ti-a fost greu sa le citesti, atunci afla ca intrebarile care au deja raspuns, vor fi ignorate fie ca vin din partea ta sau a altui utilizator care repeta o intrebare ce isi are deja raspunsul.