| BeDeNe a întrebat:

Buna TPU...am o chitara clasica cu corzi gen plastic...le lot inlocui cu corzi din fier, ca imi place mult mai mult cum suna cele din fier happy

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu, se va duce dracului chitara. Pe chitara clasica pune corzi de nylon.

| aliceinchains a răspuns:

Nu poți! Dacă îți plac celelalte că sună mai bine, îți iei chitară acustică, pe clasică merg corzile de nylon și atât.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu te gandesti ca (,) corzile de metal au o tensiune mai mare decat cele din nylon si indoaie lemnul?