| cagulatu a întrebat:

Corzi de chitara clasica Reghin (din fier)?

3 răspunsuri:
| HolyDiver a răspuns:

Intrebarea ta nu prea are sens, dar lasa ca am dedus. Pentru corzi de chitara te lamureste Magazinul De Muzica. Oriunde stai in Romania fac livrari ( asta in caz ca nu esti din bucuresti ca sa mergi chiar la ei, pe Victoriei): http://www.magazinuldemuzica.ro/Corzi-_-c110.html

| GregHouse a răspuns:

Chitarele clasice au corzi de plastic. Daca ii pui de fier n-o sa mai sune la fel de bine.

| Thunderstruck a răspuns (pentru GregHouse):

De fapt, chitarele clasice au corzi din nylon, iar daca ii pui corzi de fier, risti sa-i rupi gatul deoarece corzile din fier au o tensiune mai mare decat cele de nylon.