| dariusbocos a întrebat:

Am o nelamurire... Am un video m-am inregistrat cum cant la microfon cu statie cu negativ cu tot ce trebuie insa se aude mai naspa fata de cum cant eu live. Am folosit aparat foto de 14 megapixel. Cum sa ma inregistrez la statie la microfon sa ma aud clar? Cu ce sa ma inregistrez?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Bine, să încercăm altfel : dacă ai imaginea bună şi numai sonorul are probleme, iar dacă totul e procesat pe PC atunci vezi la staţie unde scrie out line ( aceea este ieşirea de linie pe care o introduci în intrarea de linie a plăcii de sunet ).
Intrarea pe jack e în sistem analog iar usb-ul este digital.

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

La înregistrare foloseşti semnalul audio de ieşire linie de la mixer sau staţie.
Dă-mi detalii despre sculele folosite.

| dariusbocos explică (pentru Arthur):

Statie Behinger sau cum se scrie microfon shurebeta58a boxe n-are rost sa zic sunt de concert sunt bune nu ele au problema si cum as putea sa inregistrez cu statia? sau imi mai trebuie ceva? eu am tableta o conectez la statie cu mufa jack si pun negative si asa cant cum sa inregistrez? ajuta-ma terog

| Arthur a răspuns (pentru dariusbocos):

Pe ce suport vrei să înregistrezi : analog, digital?

| dariusbocos explică (pentru Arthur):

Adica? m-ai lasat gura casca happy

| Arthur a răspuns (pentru dariusbocos):

Bine, să încercăm altfel : dacă ai imaginea bună şi numai sonorul are probleme, iar dacă totul e procesat pe PC atunci vezi la staţie unde scrie out line ( aceea este ieşirea de linie pe care o introduci în intrarea de linie a plăcii de sunet ).
Intrarea pe jack e în sistem analog iar usb-ul este digital.

| Arthur a răspuns:

Microfoanele Shure sunt de calitate, al tău să înţeleg este fără fir.
În studio se folosesc doar microfoane cu fir din motive pe care nu le mai dezvolt acum.

| dariusbocos explică (pentru Arthur):

E cu fir big grin si am inteles ce mi-ai explicat sus mersi mult happy

| Morphines a răspuns:

Asa-i, vocea inregistrata se aude diferit fata de cea live. Ai nevoie de un microfon profesional, cel de studio!winking