| bobik91 a întrebat:

Am si eu o problema. Iubesc muzica este pasiunea mea (sa ascult) dar as vrea sa incerc ceva nou. As vrea sa devin un bun DJ incet incet. Bineinteles ca trebuie sa o iau de la 0 si asta incepand cu sculele de muzica. Am deja 2 boxe mari foarte puternice de 1500 w, 700 RMS, 4 ohmi (bucata) si un amplificator din pacate foarte slab pentru boxe (BlueTech PA-200-dar incerc sa achizitionez un mixer-amplificator behringer pmp 3000). Ideea e ca nu stiu aproape nimic despre sculele de muzica. Habar nu am cu sa folosesc un mixer cum sa fac atmosfera adica nu am facut asta niciodata. Pentru inceput as dori sa merg la nunti botezuri etc ca sa pot invata si daca merge treaba de ce nu DJ intr-un club sau disko. Ce as putea face sa invat totul despre muzica totul despre meseria asta de DJ?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DarkTheory a răspuns:

Pai strada va fi lunga si grea ca si orice inceput, dar nu te descuraja, pentru inceput trebuie sa iti cunosti "sculele", sa le sti folosi la perfectiune fara sa arzi ceva sau sa ai explozii prin casa laughing
In rest, ori te uiti pe net la ceva video, intri pe un forum legat de oameni care sunt DJ sau cel mai bine ar fi sa cunosti cineva care sa te invete, sa fie dispus sa vina la tine cateva ori acasa si sa iti arete, pe urma te vei invata singur, SAU incearca tu singur folosind capul fara a face tampenii.