| Mariuka23 a întrebat:

Am vazut foarte multi muzicieni care posteaza pe internet videoclipuri cu ei cantand la chitara, si au o calitate audio foarte buna. Am si eu cateva videoclipuri cu mine cantand, dar e problema ca sunetul este extrem de prost si neprofesional. Imi doresc sa am calitatea aceea buna. Si stiu ca am nevoie de multe lucruri scumpe, cum ar fi un microfon bun, o interfata de sunet. Eu acasa am doar un amplificator care se conecteaza la chitara printr-un cablu. Am inteles ca ceilalti inregistreaza sunetul separat, cu ajutorul unui microfon, si apoi se filmeaza, iar aceste doua lucruri se mixeaza intr-un program pe calculator. Nu am un buget foarte mare, si nu sunt nici experta in domeniul asta. M-am gandit ca as putea folosi totusi microfonul de la castile acelea speciale de gaming, dar nu stiu cum ar putea inregistra din moment ce nu conectez nimic la chitara. Daca apelez la telefon, sunetul e oribil, si nimeni nu se va uita la ceea ce postez. De aceea, vreau sa ma consult cu voi, si stiu ca aici nu este un forum de chitara, dar chiar as vrea o parere din partea cuiva care se pricepe. Multumesc si ofer funda celui care ma va ajuta sa cresc calitatea filmuletelor.

3 răspunsuri:
| Mariuka23 explică:

Este chitara electro-acustica

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMariaJRock a răspuns:

Ai putea sa incerci sa conectezi chitara(daca e electrica )cu calculatorul/laptopul si sa inregistrezi direct pe calculator.