| ZZZttt a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a inregistra o chitara? Stiu ca pentru unii e o intrebare fara rost, dar eu chiar nu stiu ce imi trebuie, si aici ma refer la : ce fel de microfon, ce program sa folosesc, amplificator, etc...

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Depinde cat de buna vrei sa fie calitatea audio, poti folosi si mic-ul de la casti, insa poti fii sigura ca nu va suna prea bine.
Amp nu-ti trebuie, in caz ca-i acustica.
Un d-asta ar fi perfect
http://mcmusic.ro/......93450.html

| ZZZttt explică (pentru RockNbeer):

Si ca program? ce as putea folosi?

| RockNbeer a răspuns (pentru ZZZttt):

Eu folosesc Cubase, nu-i prea asa usor de folosit, insa gasesti o gramada de tutoriale pe youtube