| Miruna07 a întrebat:

Bună TPU, aveți idee cum se numește piesa care se aude pe durata clipului? Va rog ajutați-mă ???????????????????????????? Mulțumesc! ❤️❤️????

https://m.facebook.com/....../story.php

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Buna. Roaga pe cineva sa intre pe acel video sau intra tu pe un pc sau laptop.

Apoi tu, pe telefon, iti instalezi aplicatia,, shazam". Este o aplicatie care asculta melodiile din jur si apoi daca o detecteaza, iti arata exact cum se numeste. Odata ce vezi numele melodiei o poti cauta pe Youtube si asculta la infinit.

Aplicatia poate fi folosita si la concerte de exemplu, in cluburi, in masina, etc. Eu de exemplu o folosesc de multe ori pe Youtube. Mai sunt video-uri in care creatorul baga o melodie pe fundal si nu scrie nicaieri cum se numeste, dar totusi imi place foarte mult si vreau sa o ascult. Asa folosesc aplicatia, asculta particica aia din melodie, imi spune cum se numeste si dupa eu o pot asculta mult si bine, varianta ei full, nu doar cateva secunde cat e in video.

Succes!

| Miruna07 explică (pentru Nemessys):

Am încercat shazam, dar din păcate nu o găsește sad, am încercat și alte programe și degeaba sad