| RockAge a întrebat:

Ce credeti : Puteti pune Manowar pe acelasi loc cu Metallica? Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Nici vorbă. Metallica cântă thrash (sau cel puţin cânta), iar Manowar o combinaţie de heavy cu nişte power, însă nu prea dur.
Manowar este una din trupele pe care le respect pentru ceea ce au făcut, dar pe care nu-i ascult. I-am văzut şi live vara asta...nu prea m-au impresionat. Deci, între ei şi Metallica, aleg a doua opţiune (chiar dacă în ultima vreme, Metallica au dat-o pe labe şi numa thrash nu se numeşte ce fac ei acum).

4 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Îmi place întrebarea ta. Nu am să justific de ce.
Nu am să ţin cont de poza de la avatarul tău şi am să-ţi dau cel mai sincer răspuns posibil.
Am să-ţi spun drept că eu consider Manowar o trupă de tot căcatul. O trupă care cântă doar despre metalul adevărat şi epic, pe când metalul ăsta îl fac alţii. Aceleaşi teme în cântece, aceleaşi titluri de piese şi albume. Trist. Nu văd de ce m-ar atrage o asfel de trupă. E banală.
Ce mi se mai pare de rahat la ei, este comportamentul superior pe care l-au adoptat. Mi se par pur şi simplu, jalnici. I-am văzut şi live şi sincer, mi-e ruşine că am făcut-o. Pot să spun că m-am plictisit destul de rău(nu pentru ca nu sunt buni live, chiar sunt, ci din cauza discursurilor interminabile, plictisitoare şi "inteligente" ale lui Demaio), aşa că am hotărât că nu merită să stau în picioare pentru ei.
fu-ck me 'cuz I think that they are just some f---g pieces of s.t!
Sper că din răspunsul meu se înţelege clar că prefer Metallica de o mie de ori (chiar dacă nu mai sunt fan Metallica de o bucată bună de timp, motivele s-ar cunoaşte).
Baftă!

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Mie îmi plac amândouă formaţiile, însă tor Metallica îmi place mai mult!
Numai bine!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Metallica si Manowar canta subgenuri diferite, asta unu la mana.
Doi, personal imi plac Metallica mai mult, sunt o "trupa de suflet" sa zic asa. Sunt cam prima trupa de rock pe care am ascultat-o, chiar dupa ce au dat-o in bara cu albumul Lulu, raman intr-un locusor acolo, you know.

| WoodenCross97 a răspuns:

Metallica for the win! :X