| LastChance a întrebat:

Manowar sau Metallica? Agumentati!

Multumesc pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
| OneMoreChance a răspuns:

Metallica. Ei sunt cei mai buni si vor ramane mereu. Mi se par cei mai treziti la realitate ( nu ca celelalte trupe rock nu ar fi ), dar versificatia lor, te face sa te trezesti la realitate;
Ceva de genu esti beat, asculti metallica si te trezesti big grin

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am ascultat si Manowar, insa Metallica ramane preferata mea.
Sunt prea atasata de anumite melodii:
-The Unforgiven
-The Unforgiven 2
-One
-Nothing else matters
-And Justice for All
-si bineinteles :
http://www.youtube.com/watch?v=Q6FFAckr7ac&feature=related

Pe langa asta, Metallica a abordat subiecte, teme, intr-un cuvant versuri mult mai apropiate de realitatea inconjuratoare, pe cand Manowar s-au inspirat foarte mult din mitologia nordica, motiv pentru care muzica lor a fost aleasa pentru foarte multe filme fantastice.Nu ca nu mi-ar placea, insa eu sunt mai realista asa :D

http://www.metalfan.ro/......-4688.html
La acest interviu am gasit vreo 2 bile negre...sa ma ierte fanii :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metallica,si punct.
Nu am ce sa argumentez, ei vor ramane mereu cei mai buni si daca esti fan muzica buna, cred ca esti de acord cu mine.
Pa.xD

| MetalForever a răspuns:

Sunt 2 genuri diferite..Metallica.

| Lolly_1832 a răspuns:

Metallica. Sunt si vor ramane. Pur si simplu laughing