| Cuupcake a întrebat:

;*
Cum se numesc melodiile alea fara versuri? [deci, doar muzica, nu si versurilelaughing ].
Funda! >:"
big grin
;*

Răspuns Câştigător
| Th3eo a răspuns:

Se numesc negative sau instrumental. Cauta pe youtube melodia respectiva si apoi scrie instrumental sau negativ.

7 răspunsuri:
| irina41099 a răspuns:

Se numesc negativuri.

| KyraW a răspuns:

Instrumental? dar exista si unele genuri de muzica care nu prea au versuri...adica house-ul si classica.

| elys_6777 a răspuns:

Karaoke sau instrumental

| estera a răspuns:

Karaoke

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negativuri sau karaoche

| Haose a răspuns:

Incerca dubstep.

| Robi_3511 a răspuns:

De obicei se numesc piese fara vocal, pana la urma si vocea este un instrument, nu este nimic ciudat daca nu exista voce. ce cauti tu probabil este muzica electronica moderna (dubstep, dnb, minimal, trance etc.), ramuri ale muzicii techno (aparuta in anii '80 in america)