| XZX213 a întrebat:

De curand m-am apucat de cantat la chitara si un singur lucru nu pricep in niciun fel. Cum pot canta cu mana dreapta de jos in sus pe corzi. Adica am senzatia ca se agata degetele in corzi si nu-mi iasa nicicum. As vrea un raspuns cat mai usor si de inteles. Multumesc

2 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

N ai sa reusesti sa inveti chestia asta cautand raspunsuri pe TPU, nimeni n o sa ti dea vreun raspuns miraculos, totul tine de tine si de cat de mult repeti.
https://www.youtube.com/watch?v=BC8PLOvo8rk

| Ana10Chima a răspuns:

Iti poti cumpara un inel din acela.Sincer,te ajuta mult.