| هوراس a întrebat:

E greu sa canti la chitara electrica daca nu sti la cea clasica?

5 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Nu, mulţi încep să înveţe de la început la cea electrică...

| thegatekeeper a răspuns:

Nu este, deoarece chitara electrica are acelasi numar de corzi ca si cea clasica sau acustica, sunt foarte asemanatoare. Poti incepe sa inveti direct pe cea electrica happy.

| HopeAndDream a răspuns:

Nu. Majoritatea zic ca e bine sa incepi mai intai la cea clasica pentru cand faci trecerea de la clasic la electric sa poti invata mult mai repede. Dar e aceiasi chestie ^.^ succes >big grin

| TeoTeo99 a răspuns:

Are acelasi nr de corzi, dar gatul e mai ingust(4, 5 cm) nu 5 si corzile sunt de metal. Dar canta cu pana k te dor degetele

| Didiiiii67 a răspuns:

Nu e greau...:d