| YogashiKent a întrebat:

Voi ce intelegeti prin "mesaj intr-o melodie"? Imi dati va rog si cateva exemple de mesaje?

Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| bismarck a răspuns:

E simplu.

Pur şi simplu versurile, ceea ce transmite melodia.Şi ăsta este rolul unei piese bune, să transmită mesaje.Atunci când o asculţi să te încerce anumite sentimente de bucurie sau chiar de tristeţe.

De exemplu whiskey lullubay.O găseşti pe youtube şi dacă ştii engleză vei vedea că spune povestea de dragoste, care se termină dramatic a doi tineri.E o piesă care te poate duce, dacă e cazul, cu gândul la o relaţie trecută dar frumoasă!
Hope it helps! happy