| anonimabr23 a întrebat:

Vreau sa incep sa iau niște ore de pian. Cam cate ore sunt intr-un astfel de curs? Cum decurg lucrurile?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să te decizi pentru ce le iei. Înafara orelor cu profesorul trebuie să exersezi. Dacă nu ai pian acasă este problematic.
Poți lua de exemplu ore de 2 ori pe săptămână. Dacă ai unde să exersezi apoi între ore, măcar o oră pe zi, cam după un am poți deveni un amator care se descurcă cu piese ușoare.
Dacă vrei mai mult, trebuie să dedici mai mult din timpul tău exercițiului personal.
Dar, reține, fără un pian, pianină la care să exersezi, nu prea are rost, nu reușești mare lucru.

| anonimabr23 explică (pentru sadrian46):

Da,am pian. Ideea e ca vreau sa invat pentru productie muzicala..si imi trebuie cunoștințe la pian de nivel mediu.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonimabr23):

Ore multe cu profesorul, minim 2 pe săptămână, iar dta să exersezi minim 2 ore zilnic, și în doi ani ești bun pentru.
Vorbesc din experiență, am luat ore de pian, am avut pian acasă.

| anonimabr23 explică (pentru sadrian46):

Mersi mult. sper sa reușesc