| PsyhoChild a întrebat:

vreau sa ma apuc sa cant la un instrument muzical si nu stiu la care.
Ma gandeam la chitara dar nu stiu ce fel de chitara sa incerc: clasica sau electrica.
Nu vreau sa intru in "paine" cu un amplificator sau ceva de genul, vreau ceva simplu si care sa sune bine.
Deci?

Răspuns Câştigător
| Katie1356 a răspuns:

Chitara clasica sau orga ar fi un bun inceput. happy

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Gândește-te la un instrument, poți alege pian.

| aneliram a răspuns:

Pe Youtube gașești foarte multe videoclipuri despre diferențe între tipuri de chitare, de exemplu aici https://www.youtube.com/watch?v=8INEuJ_JYk8.