| MaryMary4 a întrebat:

Buna TPU... vreau si eu niste melodii care sa-ti ridice moralul.

Răspuns Câştigător
| Andyᵗᵐ a răspuns:

Care sa-ti ridice moralul huh? Sa fac un rezumat:
Cu totii avem momente in care suntem cu moralul la pamant si cred ca pentru aceia dintre noi care iubesc muzica auditia unei melodii potrivite este mai mult decat benefica. Am ales sa deschid topicul la versuri, pentru ca de cele mai multe ori suntem impresionati de mesajul versurilor, nu-i asa? Propun asadar sa facem o lista cu melodiile cu mesaj de "imbarbatare" ca sa zic asabig grin
Melodiile pe care le ascult eu cand sunt intr-o stare proasta
Frank Sinatra - I did it my way
Cher -Strong enough
Melanie C - This time
Volta - De maine :X
Oasis - Stop crying your heart out
Alizee -J'ai pas vinght ans
Liz Phair - Why can't I
Simple Plan -Me against the world
The All American Rejects - Move along
R.E.M - Everybody Hurts
...va mai las si pe voi restul de pe TPU tongue Eu ascult rock (metallica) sau dubstep (skrilex) ca sa-mi ridic moralul dar sunt diferit de ceilalti deci am cautat niste melodii "universale" sa le zic.Hai sa-ti dau si melodii straine ca nu prea sunt PRO cu acestea romane.Beatles - Don't let me down
Beatles - Hey Jude
John Lennon - Imagine
Bob Dylan - I shall be released
Dire Straits - Why Worry
Dire Straits - Money for nothing
Police - Every breath you take
Queen - Friends will be friends
Queen - Too much love will kill you
Metallica - Nothing else matters
James - Sit Down
Oasis - Don't look back in anger
Faith no more - I'm easy
Fool's garden - Lemon Tree
Boyzone - No matter what
Robbie Williams - Sexed up

Românești:

Rosu si Negru - Iubirea cere pace planetara(stiu ca veti sari pe mine, dar mie personal mi se pare si azi la fel de actuala in ceea ce priveste textul!)
Iris - Strada ta
Iris - Ultima toamna(versiunea initiala de pe "Iris II")
Compact - Un alt inceput(cu Paul Ciuci)
Compact - Trenul pierdut(cu Leo Iorga)
VH 2 - Nu-mi mai pasa
Directia 5 - Don't go(cu Dragos Badoi)
Directia 5 - Seductie(cu Tony Seicarescu)
Directia 5 - In niciun caz
Directia 5 - Tot ce vrei
Vank - Ultima dorinta
Parlament - Tura Vura

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://youtu.be/x9uw0GPDHO4

| Musique a răspuns:

Dacă-ți place http://www.youtube.com/watch?v=kv0MNuEN5NI.
Audiție plăcută și baftă!