| Demise a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti toate tipurile de rock si metal care exista si cate un exemplu de trupa la fiecare. Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Sunt foarte multe... de la slow rock (like Sunrise Avenue), pana la heavy metal (like Slipknot). Exista rock cu nuante pop (pop-rock), altul cu nuante hip-hop (rap-rock, rapcore), alternative rock (de ex. 3 Doors Down), nu metal... daca vrei mai agresiv gasesti hard rock, metalcore, trash metal; mai exista si subgenuri ca progressive metal, symphonic metal, black metal, gothic metal, christian rock.

Nu pot sa-ti dau exemple la fiecare, majoritatea trupelor imbina mai multe stiluri, ramane sa cauti tu si sa vezi big grin!

1 răspuns: