| andra151 a întrebat:

vreau sa imi iau o chitara acustica sau electro acustica ...si nu prea stiu ce sa fac(sa-mi iau una buna fender la vreo 600 lei, sau un care imi place mai draguta alba in principiu)
dati niste pareri va rog mult
1.http://www.mezzomusic.ro/pages.php?d=4&ids=1&idc=3&idsub cat=253&sel=8100

2.ttp://...01902.html

3.http://www.okazii.ro/......ACK-2.html

4.http://www.mezzomusic.ro/pages.php?d=4&ids=1&idc=3&idsub cat=30&sel=8261

la fender nu am mai pus site... dar nu cont.sunt mai multe fender(pb e ca nu prea imi plac ca sunt maro:|)

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca o iei pentru poze ia-o pe cea care iti place mai mult cum arata, daca o vrei ca sa canti trebuie sa o simti la mana si la ureche happy Stagg sunt mai low-end, Fender au tot felul de modele, si o mare problema intalnita la noi e ca in prea multe cazuri se strica usor, uneori de la sine. Alegerea unui instrument muzical poate fi ca o loterie. Nu stii cum te vei impaca cu el peste cateva luni. Eu ti-as sugera o electro-acustica, de multe ori sunt mai usoare la mana si ai si posibilitatea de amplificare fara microfon. Fender sau Stagg in functie de buget, nu de culoare.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca ti-ai cumparat pana acum chitara dar vreau sa mentionez ca stagg-urile sunt kitsch...si hora sunt mai bune decat ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As avea eu o chitara acustica poftim id meu poate ti-ar place nu stiu fusyfus2009