| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Am un subwoofer in camera la mine și este așezat pe birou și vreau să vă spun ce au băgat în el de sună așa de tare, știu că este subwoofer înăuntru, adică boxa aia. Dar ce îl face să sune așa de tare încât îmi vibrează ușa și dulapul când îl dau la maxim? Mai ales când pun muzică cu bass. Au băgat ceva amplificator în placa aia cu fire din înăuntru să sune așa?

Știe cineva?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Wooferele fata de boxe coboara cu multi hz si de aici vibratiile. Presupunand ca este un woofer activ inauntru ai o boxa, o sursa de alimentare si un amplificator care 'misca' wooferul.

Recomandat este ca subwooferul sa nu stea pe suprafete ce pot vibra (birou in cazul tau), daca il tii pe podea o sa se auda mult mai bine.

| FredericChopin a răspuns:

Nu stiu ce e un subwofer dar daca merge la ce ma intereseaza lasa ca descopar eu nu? Asa si tu