| Elenastanciu123 a întrebat:

Bunaaa! Imi puteti spune si mie va rog un magazin bun in Ploiesti de instrumente muzicale(in special chitari clasice-acustice+accesoriu..pana) si unde este situat. Cel care da cel mai bun raspuns si cel mai rapid va primi Funda!

5 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Stiu ca avem cateva magazine in spate la Doroftei Pub, avem un magazin in Real si mai este un magazin pe Rudului.

| handmade534 a răspuns:

Mai este unul pe Republicii, la Caraiman. Este situat langa o biserica( nu stiu cum se numeste biserica, dar este sigura de acolo)

| Elenastanciu123 explică (pentru handmade534):

Si.din ce sti tu..este bun? sunt incepatoare si e prima data cand iau o chitara si sunt cam bulversata.Mai ales ca trebuie sa am una in 2 saptamani.

| handmade534 a răspuns (pentru Elenastanciu123):

Nu stiu exact cat de bun este si nu as vrea sa te induc in eroare. Pentru inceput ai putea sa iti iei o Hora Reghin, care e in jur de 250-300 RON. Daca ai profesor ai putea sa ii ceri sa iti recomande un model in caz ca ai dubii. Depinde si cat ai tu mainile de mici samd. Bafta:*

| Elenastanciu123 explică:

Si..la ce pret ar fi o chitara clasica buna.Ce chitara mi-ati recomanda?