| nutsa a întrebat:

Bunaaaaaa happy am o intrebare : este o melodie. o manea de fapt, babi minune -aproape de inima ta si recent am auzit-o in spaniola...ati putea sa-mi spuneti cum se numeste ca nu pot s-a gasesc nicidecum happy merci anticipat!:X of course funda happy

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Gloria Estefan - Hoy
http://www.youtube.com/watch?v=fM-6JDylceI

Este o copie proasta.
Melodia lui Estefan este minunata, iar boul ala a plagiat-o.
Defapt...toate manelele sunt copiate dupa melodii renumite, nu sunt capabili sa compuna ceva.

| nutsa explică (pentru Ecea):

Total de acord si multumesc mult happy

| AdrianAndAndrei a răspuns (pentru Ecea):

Ma scuzi ca-ti spun, dar melodia lu tiganu ala de bani e facuta inainte melodiei lu asta tonguetongue e facuta prin 2007 iar melodia lui Hoy e prin 2009 asa ca nu e copie! PS: Nu sunt manelist! multumesc si eu pentru ca am stat so caut aproape 2 saptamanihee hee)laughing

| Nutzu91 a răspuns (pentru AdrianAndAndrei):

Ma scuzi tu pe mine ca iti spun, dar video acesta http://www.youtube.com/watch?v=8abAdGL-HIw e pus pe youtube in 2007, iar Gloria Estefan a cantat piesa asta inca din 2005, inainte sa faci comentarii aiurea, informeaza-te.

| Nutzu91 a răspuns (pentru AdrianAndAndrei):

Http://www.net-music.it/prodotto.aspx?id=936040 aici ai toate detaliile, 2004 am greit eu, in 2004 a fost lansat albumul hoy;)