| anonim_4396 a întrebat:

Campanie anti-rockeri

M-am gandit de multa vreme sa fac o campanie serioasa anti-rocheri deastia nebuni, mizerabili, shokati, stresati, etc, cum vreti voi sa le ziceti. In ultimul timp ii invadata romania de asa ceva.

Precizez ca aceata campanie nu este impotriva genului de muzica rock! Este impotrivia speciei, sectei sau cum vreti voi sa-i spuneti a rockerilor aceeia imbracati cu haine specifice acestor calamitati, cu coafura specifica lor, a 'bocanicilor' mizerabili, masivi si grosi indiferent de anotimp, etc.

Ca sa precizes gusturile mele muzicale (pentru curiosi) ador house-ul, muzica electronica in general, hip-hop-ul, rock-ul acela de calitate gen Metalica, etc. si chiar si manelele. Precizez 'chiar si' manelele deoarece manelesiti sunt vazuti in general ca niste tzarani, tzigani, prosti, mizerabili, prost imbracati, etc. dar uite ca nu e chiar asa (parerea mea). Asa ca un argument pot aduce ideea de atmosfera a unui chef, show sau chiar o seara de vineri sau sambata seara intr-un club de manelisti sau rockeri.

Uitati-va si voi la rockeri. Haine toate, sau aproape toate, negre, cu scheleti care mai de care mai urati, cu ce stiu eu ce formatii de nebuni, uitati-va cum danseaza, uitati-va cum se arunca cate unul in altu pana ametzesc, uitati-va cum isi svarcolesc pletele acelea controversate specifice lor, care mai de care mai uscate si mai nespalate (unele) de cateva saptamani.

Spun asta dupa ce am avut ocazia de a avea onoarea de a sta in fata unei persoane (de gen feminin) care se lauda ca este o reckerita care se respecta, ca se imbraca si se comporta exact conform regurilor aflate in rigoare, conform standardelor de calitate sa zic asa, si mai preciza si ca (fiti atenti): ca nu s-a spalat pe capsorul ei cu plete de vreun sfert de metru de vreo 2 sau 3 saptamani fratilor! Va da-ti seama!?! Se lauda mai cu voce tare! dar sa revenim la imbracamintea rockerilor.

Sa nu uitam sa precizam bratarile acelea de speriat cu tzepti care mai de care mai ascutiti, cu lanturile legate de blugi si care atarna pana la genunchi si cate si mai cate. In legatura cu mijlocul de transport... ce sa zic predominat masini din ani 80' - 90' in cel mai fericit caz toate zgariate si mizerabile, vorba aia: "Cine se aseamana se aduna" in fine adaugat in ele cate un casetofon la care auzi daca ii daui drumu ceva de genu "bzzzzzzzzzz" sau in cel mai fericit caz cate o muzica cu niste "staruri rock" la care le auzi muzica da nu intelegi ce tot bat din gura ca numa zbiara ca nebunii si in rest cam atat, si ar mai fi si bicicletele. Toate acestea aduc si formeaza la un loc un deliciu total. whatever'

Si dati si voi o privire si la cealalta parte total opusa si anume a manelistilor. Hainele din nou posibil dar nu este o regula sunt de culoare neagra, dar cu precizarea ca aceastea sunt ori costume, ori blugi cu camasi negre sau orice alta culoare, cu sau fara un sacou predominat negru si aici putem adauga accesoriile si anume lanturi, inele si bratari dar acestea total opuse de catre cealalta specie si anume acestea fiind confectionate din aur, argint sau care o fi mai bogat din platina cu un design mult dar mult mai placut, mai bine facut si mai de calitate decat a unor tepi de care fereasca sfantul sa te atingi ca in cazul rockerilor.

In legatura cu mijlocul de transport, acesta din nou total opus de cel al rockerilor si anume cu masini incepand de la o vechime normala ajungand pana la cele mai noi si mai de noua generatie, toate sau aproape toate (parerea mea) ingrijite si spala-te cu ce are omu mai bun si mai aduga in ele de la radio-casetofoane, radio-cd'player, ecrane in tetiere daca are baiatu' banuti la el, etc etc.

Cu timpul voi adauga si poze si inregistrari video-audio de la aceste activitati ale rockerilor si ale manelisitilor, poate ma ajuati si voi cu cate ceva.

Astept cat mai multe raspunsuri de la voi in legatura cu acest subiect.

Ce parere aveti despre ce subscrisul autor?

26 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

@megadeth...bro,iti respect enorm nick-ul si preferintele muzicale, dar cred ca nu prea ai judecat la postul asta.ArcAngella nu a scris in original textul asta,nici nu avea cum,pentru ca e metalista.

Si in legatura cu acest anunt,nu mai am nimic de comentat, probabil e a unei maimute cu IQ-ul sub 70, care isi merita o bataie buna.In rest idem @woodenpints

| TeoPT a răspuns:

La prima vedere începusem să cred că ți-ai schimbat brusc opinia laughing
Ce părere să am, nici nu mai comentez, că îmi crește tensiunea. Lasă-l în prostia lui.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Fara doar si poate, este Tigan borat, nespalat care asculta Metallica ca doar de aia a auzit, asculta house pentru ca e "kool" si e la moda, hip-hop ca e cioara s.a.m.d. laughing
Poate fata cu parul' avea dreadlocksthinking

| Crisis a răspuns:

De unde dracu ai luat asta?laughing

| DreamAutopsy a răspuns:

"Rocheri" nespălați și nebuni rolling on the floor
Ce e și cu lumea asta laughing
Eu chiar încerc să nu-mi pun mintea cu astfel de animale, dar mă provoacă, totuși rămân calmă, am învățat că indiferența e o "armă mortală" laughing
Ce să mai comentez laughing pe cei care gândesc așa îi las în lumea lor, lumea aia strâmtă, inexistentă pentru mine.
Și toți rock-eri pe care îi cunosc sunt oameni minunați, cu IQ-ul mult mai mare decât al oricarul manelist, defat maneliștii nici n-au creier.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @ArcAngella! Eu cred totuși că discurile nu se discută. Este libertatea fiecăruia de a se comporta după bunul plac atâta timp cât nu deranjează.
O seară cu zâmbet să ai!

| megadeth_5578 a răspuns:

Mai bine taceai pentru ca muzica rock nu moare niciodata big grin manelele si catur*le alea ce le asculatati voi cocalarii si pitzipoancele ordinare, peste doua saptamana. nimeni nu mai stie de ele. Si multi retardati ca tine au mai incercat asa ceva da sincer nu o sa reusesti sa opresti oamenii sa asculte muzica rockbig grin

| NoChanceForUs a răspuns:

Whats up ma nigga? Aici rocher metalist pă bicicletă să moară pinguinu fosforescent.
Nu știu ce să spun,fiecare adoptă ce stil vrea,eu ascult toate genurile de rock,de la indie la black metal,însă ca stil mă îmbrac normal,în afară de păru` excesiv de lung ai zice că-s tipu` care are un garaj unde ține premiile de la șah și cadavrele pe care le disecă.
Nu îndrăznesc să port nici măcar un tricou cu Iron Maiden sau Megadeth, pentru că mi se pare lăudăroșenie, un fel de „ia-uite băi ce ascult eu!"
Cât despre nespălat...rocăr rocăr,dar mai dă-o dracu` dă treabă,ajungi să duhnești(nu a alcool ca mine) în ultimu` hal de ți pe toți la distanță.
În concluzie,depinde de genul fiecărui om,mie nu-mi place să ies în evidență,că nu am nevoie de atenție cum au câinii.
Ah,și despre textul de mai sus și autorul său,am de făcut o corecție:
Nivelul de cultura al maneliștilor e undeva sub procentul unei cârtițe, cât despre bani, ei bine m-aș face și eu pește plin de femei ca să îmi cumpăr un Lamborghini Murcielago.happy

| ROCKERforever14 a răspuns:

Buuuuuuuuuuuuuuuu lol frate manelistule vezi-ti de viata ok

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru ROCKERforever14):

Citeste pana la final si ai sa vezi ca nu am scris eu articolul.am cerut doar parerea specialistilor despre aceasta parodie sinistra

| ROCKERforever14 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Pai da eu ziceam buuuu la articol nu la tine.
nu pune la cap ok

| DenisaMetal a răspuns:

Mai bine campanie anti-manele si anti-cocalari!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru DenisaMetal):

De acord dar citeste pana la final

| mODIN a răspuns:

Baftarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Take your silly life back

| hecamefrommetalland a răspuns:

Toți cei care ți-au răspuns au decis să reacționeze cu calm.Eu nu sunt așa! Ești doar un ofticat tâmpit cu IQ de -1000!
Noi,rockerii am încercat să vă convingem, dar deja ăsta e un circ.Chiar dacă îmi vor suspenda contul mă bucur că-ți pot spune : Spânzură-te de-un gard și rămâi acolo, mă voi muta acolo ca să pot observa un idiot care putrezește.Rockeri,gotheri,metaliști,emo, haideți să-i învățăm o mică lecție și să ne folosim lanțurile, ghimpii, bocancii și restul în scopuri mai puțin estetice!

| roormaf12 a răspuns:

Spanzura-te cu tot cu campania ta.Sa le sugi rockerilor ceva.

| Yell0w a răspuns:

Nu inteleg. tu copiezi articole si le pui pe site-ul asta?
de ce? tu leai inventat cumva? crezi ca rokerii nu se uita la stiri trebuie sa le spui tu?

| IFever a răspuns:

Auzi? rockeri nespalati? esti cocalar? vezi-ti de *** ta si lasa-ne pe noi sa ne traim viata.

| Cristi_4173 a răspuns:

Sa inteleg ca esti in extaz cand trece pe langa tine o masina cu maneaua la maxim si cu niste cocalari cu ceafa groasa care se uita la tine atat de satisfacuti de ceea ce fac.Cat despre muzica despre care vorbesti tu ca o asculta rockerii ...incearca sa compari si tu versurile unei manele cu versuile respectivelor melodii.Muzica rock nu o sa moara niciodata

| astropisica a răspuns:

Voi incerca sa vorbesc frumos...1)mai intai documenteaza te, dupa ai dreptul sa faci comentarii la adresa altora.2)ai vazut tu un rocker nespalat? nu, serios..nu mai spune. data viitoare n ai decat sa i faci o poza, sa te pot crede.3)eu dau din cap, tu din buci si din suncilaughingcred ca i mai ok stilul meu de danswinking4)uita te la versurile unei manele, si compara le cu cele ale unei melodii rock(rezultat comico-dramaic)5)purtam tricouri largi, dragute; pantaloni largi, draguti..care i problema? 6)bocancii... vreau si eu o perechelaughingai ramas scarbit? BRAVO! O MERITI DIN PLIN!

| Uchiha_Aniha_1998 a răspuns:

Drage domnule Agramat, concluzia e simpla: esti un manelist. Cu ce ti-au gresit rock-eri nu vom afla niciodata. Faptul ca probabil toti te uram nu are nicio legatura cu tine personal dar sincer acum, ai pierdut minute bune din viata scriid acest "articol". Faza e ca rock-ul nu o sa moara.RESEMNEAZA-TE! Ideea ca numarul nostru creste ma incanta, iar faptul ca pe tine te enerveaza asta, este un bonus. Amice, iti dau un sfat prietenesc: daca esti prost nu mai scrie baliverne. Deci nu mai scrie baliverne: esti prost. Daca tie iti plac manelele, bine, nicio problema da' macar nu incerca sa la bagi altora pe gat, manelist, poponar, jegos ce esti! "Cu foarte mult respect", un reprezentat al rock-erilor! big grin big grin big grin

| LemurulSinguratic a răspuns:

Nici nu are rost sa imi bat capul luandu-ma de cineva ca tine..gramatica ta e praf dar nimic nou in fond asa e si caracterul.

| PsYcHoPaThGIRL a răspuns:

Nu am sa spun nimic, pentru ca te-ar deranja psihic la cat de prost esti...

Esti de rasul omenirii, ma jur! De unde ai luat toate prostiile astea? Din beci de la mamitica ta? Te rog! Fa-ne un bine si inceteaza cu "campania anti-'rocheri'", pardon, rectific -Fa-ne un bine si du-te si ascundete intr-un alt univers... \_(-_-)_/