| Lavynyuka a întrebat:

Care ar fi mai bun dintre un korg i 3 si un roland xp 60? ajutati-ma cu un raspuns concret si argumentat.nu stiu care din ele so aleg asa ca va rog dati-mi sugestii cat mai urgent...

2 răspunsuri:
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Roland xp 60

| AlinDX7 a răspuns:

Mult mai bun XP. Eu cand am fost mic, am cantat pe XP-10 si mi-a placut. Nu stiu sigur ce tonuri are i3.Nu am cantat cu el. XP are multe tonuri si toate foarte bune. eu vreau sa-mi iau XP-10. seriile XP sunt cred ca cele mai bune de la Roland. sunt mici (in afara de XP-80 care e mare) si usor de transportat plus ca, se incarca rapid. Nu sunt clape gen, Korg Pa sa stai nu stiu cate minute sa se incarce. eu am avut Pa2x pro si am stat multe minute ca sa incarce tot.