| anonim_4396 a întrebat:

Care de aici ascultati Nightwish? Ce melodii va plac cel mai mult de la ei? Ce credeti despre ei?

11 răspunsuri:
| daiana a răspuns:

Eu love struck
the poet and the pendulum
bye bye beautiful
nemo
sunt multe care imi plac.
canta foarte bine de aceea toate melodiile sunt superbe.
dar tie? love struck

| dudu13 a răspuns:

Eu sun fan Nightwish.Intotdeauna parerea buna, si au piese foarte faine si parerea mea e ca erau mult mai buni cu Tarja! Pai sunt o gramada de pise faine de la ei:-x

| amc a răspuns:

Amaranth, nemo, the islander, bye bye beautifulhappy, wish i had an angel, the escapist, sleeping sun.si altele:X

| DarkSinAngel a răspuns:

Wishmaster e melodia care imi place cel mai mult.
Avand in vedere ca tot vorbim despre Nightwish, spune-mi te rog Dixxie ce parere ai despre piesa " I walk alone" a Tarjei. Mie unul mi se pare absolut geniala.

| Nymphetamine a răspuns:

Eu ascult Nightwish dar in formula veche :
*Wishmaster
*Wish I had an angel
*Phantom of the opera
*Sleeping sun
*Nemo
*Bye bye beautiful
*Master passion greed
*While your lips are still red
etc.

Nu-mi place actualul Nightwish. happy Vocea lui Anette ma zgarie pe creier.

| norik a răspuns:

Mie una imi place foooarte mult melodia Amaranth si Bye bye beautiful.

| heddy10 a răspuns:

Melodia preferata este Amaranth.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si mie imi placea cand cantau alaturi de Tarja, dar si Anette are voce superba, doar ca nu se compara cu cea a Tarjei, care era uimitoare. @LaFee: Si eu ador vocea lui Marco. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ascult, dar doar melodiile in care vocal e Tarja.Anette are o voce care mie personal imi displace total.Ma rog si-au schimbat stilul.Pacat cantau chiar bine.

| LaFee a răspuns:

Ascult Nightwish dar, categoric imi placeau mai mult cand era Tarja in band.Ador vocea lui Marco si pe el big grin. Piesa preferatathinking I wish I had an angel.

| MokooXx a răspuns:

Imi place de la NightWish melodia amaranth