| Clara_6276 a întrebat:

Care e cea mai buna chitara pentru incepatori?

Răspuns Câştigător
| Drunkenhearts a răspuns:

Chitara clasica cu primele trei corzi din plasticwinking

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Chitara clasica

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O chitara acoustică Hora Reghin e perfectă

| alecsandor a răspuns:

Buna din nou Cosmina, sper ca acest articol iti va fi de folos pentru a-ti gasi o chitara ideala pentru inceput: http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/cat-costa-o-chitara/

Iar aici poti citi despre diferentele intre chitarele electrice si cele acustice:
http://www.lectii-de-chitara.ro/2009/12/tipuri-de-chitare/

Mult succes!

| Spike189 a răspuns:

Chitara simpla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii ar spune ca o chitara clasica sau acustica, dar eu am invatat sa cant pe o chitara electrica cu doze humbucker, fara efecte. In ziua de azi chitara mea, se vinde cu mai putin de 400 de ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitara clasica

| Chitaristul a răspuns:

Pentru incepatori este mai buna o chitara clasica desi cea acustica suna mult mai frumos