| DarkOrbitMoon a întrebat:

Care e cea mai trista melodie pe care ati ascultat-o?

Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Big like!

| Mădă0611 a răspuns:

Cara Dillon - Black Is The Color
http://www.youtube.com/watch?v=IKwzw_xyNEw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În orice caz, ceva de la Austere. Trupa asta prezintă o tristeţe şi durere profundă pe care nu o poate înţelege chiar toată lumea.

| ceaiuldetei a răspuns:

Am ascultat-o și am și simțit-o ca fiind așa. Dintr-un anumit punct de vedere, piesa asta încă mă nenorocește, dar n-aș putea să îți explic. E dincolo de multe. E departe și aproape. Într-un singur context și anume, în viața mea. Așa că pe tine probabil nu te va ajuta cu mare lucru.

Dar mai lasă deprimăciunile deoparte, că ai parte de ele fără să ți le dorești.

Îți explic puțin: piesa pe care ți-o las aici (la vremea respectivă), nu o știam și am urechea foarte dezvoltată, din foarte multe puncte de vedere, inclusiv muzical.

Prima oară în absolut când am auzit-o, a fost într-un vis și a doua zi, am dat peste ea din greșeală. Explică asta.
Șocul încă e mare, deși au trecut ani.

Audiție plăcută. Poate reușești tu să o identifici cu o stare. La mine nu merge decât cu una singură. Cu cea din vis.

http://www.youtube.com/watch?v=PLFVGwGQcB0 - Erik Satie - Gnossienne No.1.

| DarkOrbitMoon explică (pentru ceaiuldetei):

Sunt impresionata, geniala melodie.M-am uitat putin prin playlist-ul tau, imi place ce asculti.happy

| ceaiuldetei a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Mă simt mai umană. Mulțumesc. Credeam că sunt singura descreierată.

| SimionAlexandru a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=zxnfIN-r6tM
Asta e cea mai trista melodie pe care am ascultat-o.
Insa, acum nu mai ascult acest gen de muzica.

| andipd a răspuns:

Evanescens - My Immoral

| victor333 a răspuns:

Asta e smechera rau de tot....http://www.youtube.com/watch?v=axHn4s0G0Kg

| alex500 a răspuns:

Celine Dion-My heart will go on.
Josh Groban-You raise me up.

| QueenOfSpades a răspuns:

Nu şiu dacă-i cea mai tristă, dar asta îmi vine în minte acum :
http://youtu.be/wiZ7rNHi9mk