| anebanane a întrebat:

Care este cea mai populara (cunoscuta) melodie? Raspunsul cel mai bun=funda

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

În afară de unele melodii din muzica clasică cred că Mungo Jerry - In the summertime, Joe Cocker - You can leave your hat on, The Rednecks - Cotton eyed Joe, Ray Charles - Hit the road Jack, Queen - We will rock you și Europe - The final countdown sunt printre cele mai cunoscute.

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Popularitatea melodiei nu reflectă calitatea, de obicei melodiile populare doar se vând, sunt făcute pentru mase.
Oricum, bănuiesc că cea mai populară este Baby-Justin Bieber, dar cum am zis, popularitatea nu reflectă calitatea.
Dintre melodiile populare cea mai de calitate mi se pare:
http://www.youtube.com/watch?v=qGaOlfmX8rQ
(cine n-a auzit măcar odată în vaiță melodia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce gen? ca asa, intrebarea nu prea are rost.