| maria_5572 a întrebat:

Care este cea mai tare trupa rock?

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Linkin Park, cel puţin mie îmi place trupa.

39 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Queen .

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde la ce aspect. In vanzari recordurile se pare ca sunt la guns n'roses ( pe termen scurt ) si aerosmith ( fiind si longevivi ), ca vechime Rolling Stones si Aerosmith din nou, Pink Floyd e o valoare universala in muzica tuturor timpurilor, poate printre putinele incontestabile de 100 ani incoace, plus ca a fost prima muzica trimisa in spatiu si au inovat si inspirat generatiile urmatoare indiferent de genul muzical, restul tine absolut de gusturi. De 15 ani incoace au aparut putine nume si nici unul cu un impact cum au avut cei de mai sus, Beatles, Queen, The Doors, Deep Purple, Scorpions sau AC/DC in rock, sau Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, King Diamond, Death, Paradise Lost, Metallica, Slayer, Megadeth si altii (indiferent ca aduc acum 1000 oameni sau umplu stadionul la un concert ) care au creat practic subgenuri in metal.
Dintre trupele mai noi, nu stiu ce ar fi cantat ei acum fara sa fi ascultat inainte Korn (nu metal ), Paradise Lost (gothic si printre primele trupe sa aduca elemente melodioase si lente in metal extrem ), Nirvana (alternative/grunge ), Red Hot Chili Peppers ( influente funk si frazarea ), Nine Inch Nails, Ministry (industrial ), Anthrax ( rap-metal? ) sau Therion ( elementele simfonice si vocea de soprana pe muzica rock ).
In muzica nu se fac clasamente, doar cei care o vand au nevoie de topuri pentru marketing. Muzica e pentru suflet, nu e o competitie.

| Sin a răspuns:

Abba trupa rock, am mai auzit una pe ziua de azi.Ma bucur totusi ca nu am vazut Jonas Brothers inclusi pe aici.

Daca intr-adevar cauti veterani ai rock-ului, asculta Queen, Deep Purple sau Led Zeppelin, Scorpions, nu Tokio Hotel si alte astfel de specimene.

| Sin a răspuns:

Sau Ozzy Osbourne, Black Sabbat, AC/DC, Judas Priest.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nightwish, mie trupa asta imi place

| BlackRainbow a răspuns:

Nu exista cea mai tare big grin

Depinde de gusturile tale

happy

Bafta!big grin

| jony a răspuns:

Ac/dc, Guns Rosses, Nirvana, Led Zeppelin, Metalica, Ossy Osbourn, etc.

| uNu_2249 a răspuns:

Linkin Park :X

| Africanwitch a răspuns:

Oops, mutuu23: ABBA canta pop disco.
Raspuns la intrebare: nu s-a descoperit inca o formula care sa determine cu exactitate care e cea mai tare trupa rock.
Deoarece fiecare persoana are un alt criteriu de a-si alege trupa sau trupele favorite.
PS: TH nu se poate inscrie printre cele mai tari trupe rock. Fara suparare.

| rockaholic a răspuns:

Metallica.

| anna_4818 a răspuns:

Pai thinking fiecare cu parerea lui. mie imi plac simple plan, bowling 4 soup, linkin parca si my chemical romance.

Răspuns utilizator avertizat
| dolyan a răspuns:

Scorpions, iar cea mai tare de la noi, Voltaj
Asta este parerea mea, oficial...nu stiu

| Ioana9769 a răspuns:

Nu cred ca exista o „cea mai tare trupa rock"; depinde mai mult de ce iti place tie.
Mie imi plac foarte multe : Parmore, Nightwish, Escape the fate, si multe alte trupe. Pentru mine sunt foarte tari, dar
depinde mai mult de ce iti place tie. Sper ca te-am ajutat :*

| maria_5572 explică:

Va rog repede pls!

| emasweetgirl a răspuns:

Unii spun ca Tokio hotel nu canta bine.
dar sinceras sa fiu e trupa mea preferata de rock.
sunt singurii pe care ii ascult si nu ma satur de muzica lor.
ei sunt cei mai tari!
big grin

| razvan_5542 a răspuns (pentru emasweetgirl):

Tokio hotel nu sunt rock! fa diferenta dintre rock si pokemoni

| schoky a răspuns:

Cea mai tare trupa? Hmmm, pai sa edem, depinde ce asculti Heavy Metal, Hard Rock, Satanic Metal, Speed Metal si etc ca e o lista lunga. Eu consider ca cei mai tari sunt cei vechi precum Guns N'Roses, Led Zeppelin, Pink Floyd, Black Sabbath, Kiss, etc, dar si noi merg, Rammstein, Gorilazz, etc. Dar nu sunt de acord cu Linkin Park, mi se pare cea mai proasta trupa, desigur fiecare cu gusturile lui.

| Incubus a răspuns:

Eu stiam ca cea mai populare si ascultata (de toate varstele)este METALICA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si celelalte enumerate mai sus sunt dragute... dar se stie ca nightwish e cea mai tare are 4 albume!(cel putin mie asta imi place)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Likin Park

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maybe green day

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal imi place stratic x, marlyn manson, metallica si rammstein

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JB(JOnas Brothers)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bullet for my valentine sau we are falen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porcupine tree. rock progresiv si psihedelic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu ar fi Iron Maiden fiind cea mai cunoscuta si apreciata din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ac dc si deep purple

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BOn jovi cea mai tare trupa a tuturor timpurilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tokio Hotel nu canta rock! E un fel de pop combinat cu punk, dar nu rock. Dupa parerea mea cea mai ''tare'' trupa tock este Beatles, nu sunt fan dar nimeni nu se compara cu ei, pe locul 2 Jimi Hendrix, 3 Metallica, 4 Nirvana, rock on!