FlorinGrozea
| FlorinGrozea a întrebat:

Care e cea mai tare trupă rock românească din toate timpurile? Dar cea mai bună trupă rock românească nouă?

59 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Vechi nu prea stiu, dar din cele noi cea mai buna mi se pare Zero.
Tie care iti plac? happy

| crisS a răspuns:

Cargo si din afara imi plac cei de la lordi ( oricum eO nu prea ma omor cu rockul)

bon jovi -you give love a bad name ( cat imi place melodia asta)

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iris.

| checkmybrain a răspuns:

Toate timpurile - Phoenix, clar. Apoi mai sunt Iris, Compact, Cargo, Celelalte Cuvinte, Rosu si Negru, Sfinx, Semnal M...
Mai noi - Vama Veche, Vita de vie, Vama, Luna Amara, Altar, Trooper, Truda, Alternosfera, Bucovina...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna trupa rock romaneasca din toate timpurile este Iris. Cat despre cele noi. nu stiu exact care sunt... Imi plac cei de la Coma, dar canta de aproape 10 ani...

| Silvia a răspuns:

Iris... cele noi nu prea imi plac. poate cele straine cum ar fi Linkin Park peace sign

| D-Anna a răspuns:

De fapt cargo iris vita de vie vama veche:Xtrooperlove struck astea au fost sunt si vor fi mereu cele mai bune:X:X:X

daniela
| daniela a răspuns:

Fara niciun dubiu IRIS

| aLixx a răspuns:

Iris si Cargo.happy

| BUBULINA a răspuns:

Vama veche

| BUBULINA a răspuns:

Da ce ce nu raspunzi la msg?

| raidu2004 a răspuns:

Eu am doua formati pe primul Cargo si Iris

| raidu2004 a răspuns:

Eu am doua formati pe primul Cargo si Iris

| conflict a răspuns:

M-ar interesa ce trupa consideri tu "cea mai tare". Din punctul meu de vedere, trupa care de-a lungul anilor(1977-2009), au muncit si au crezut ca prin muzica se poate reda mai mult decat o simpla muzica, au mers mai departe intampinand (inainte de revolutie)probleme, si cu a caror melodii au crescut multe generatii, la concertele in care EI ne-ai oferit tot ce-au avut mai bun; si din a caror discografie e mai mult decat imposibil ca un om sa nu recunoasca macar o melodie; si tin pe-aceasta cale sa-ti multumesc pentru intrebare pentru ca imediat ce am citit-o numele lor mi-a aparut numele lor, si mai mult mi-a rupt un zambet de fericire, din starea molcoma in care ma aflam.
Le multumesc din suflet ca exista:
"ce avem, o viata doar! si lacrimi de roua,
ce avem, o viata doar! si speranta noua,
ce avem, o viata doar! alergam prin vant...doar ochii raman"

IRIS

prfml
| prfml a răspuns:

Mie mi-a placut Compact si acum imi place Cargo.

| Chuck a răspuns:

Vehi: Iris, Cargo, Holograf.

Noi: N-ascult.

| Chuck a răspuns:

Imi schimb parerea. Hi-Q.

Chiar daca nu canta rock.

| cristi27 a răspuns:

Compact cred eu ca este ce mai tare si noua ar fi celelalte cuvinte, eu nu prea ascult genu asta de muzica dar cred eu ca, Compact este super

| adyth a răspuns:

Mie'mi place Cargo
si Vita de Vie

| adyth a răspuns:

Mie'mi place Cargo
si Vita de Vie

| lolly1130 a răspuns:

Cargo,Iris,Trooper,Vama Veche,Holograf,vita de Vie, Indian Fall, Phoenix

| Encore a răspuns:

Nu ascult rock romanesc foarte mult dar Cargo sunt geniali :X

| maryana5 a răspuns:

Cea mai tare e Metallica
si intr-un fel, nou aparuta e Linkin Park
xoxoo, mary peace sign

| FearNoEvil a răspuns:

Cargo si Trooper.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Vama veche si zero

| domidoc a răspuns:

1]Phoenix 2]Iris

| pisika a răspuns:

Iris mi-a placut intotdeauna. Din trupele noi, nimeni nu a venit cu nicio inovatie, niciun lucru spectaculos, sunt slabute...

| Diav0la a răspuns:

Iris ...noua niciuna, pentru ca niciuna nu se va ridica la valoarea trupei Iris dupa parerea mea.

| zu a răspuns:

Vitaaaaa love struck

| irynna a răspuns:

Nu prea ascult rock romanesc, poate vama veche, zero?