| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun chitarist din lume? Parerea voastra. Mie imi place Slash, Angus si Van Hellen.

Răspuns Câştigător
| Jorj a răspuns:

Carlos Santana (satana) e cel mai tare!

24 răspunsuri:
| xSoaked a răspuns:

Joe Perry ( Aerosmith ). Prea genial, niste solo-uri foarte complexe si dificile, si totusi reuseste. :X

| Petronela a răspuns:

Joe Perry

| lowfive a răspuns:

Nu stiu care e cel mai bun, dar mie imi place mult Buckethead (ex Guns n'roses), melodiile lui ma reprezinta. Si Steve Vai e genial. (dar muzica lui nu e atat de...eu)

| anotherhumanbeing a răspuns:

Cel mai bun, nu stiu care ar fi, dar iti voi spune care imi plac mie:
jimmy hendrix
jimmi page(led zeppelin)
slash(gnr)
angus young(ac/dc)
joe perry(aerosmith)
pete townshend(the who)
keith richards(the rolling stones)

| RockForever99 a răspuns:

Slash is the best!

| RoooneyThePuf a răspuns:

Trupa Aerosmith(Joe Perry)

| wolfer18 a răspuns:

Carlos Santana...

| deniiiii234 a răspuns:

Dupa parerea mea : Joe Perry.

| acdcfan a răspuns:

Mie imi place Angus Young, e chitaristul meu preferat, dar sunt foarte mult chitaristi buni care au influentat istoria muzicii: Santana, Steve Vai, Jimmi Hendrix, Jimmy Page, Dave Mustaine, etc.

| acdcfan a răspuns:

Mie imi place Angus Young, e chitaristul meu preferat, dar sunt foarte mult chitaristi buni care au influentat istoria muzicii: Santana, Steve Vai, Jimmi Hendrix, Jimmy Page, Dave Mustaine, etc...

| NOBODY a răspuns:

1. Hendrix
2. Hendrix
3. Hendrix
4. Hendrix
Vrei sa continui?

| Ditzy a răspuns:

Justin bieberlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Joe perry

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

David Gilmour (Pink Floyd)-Marooned

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt o gramada http://sp2.ro/019926

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am auzit eu slash ar fi cel mai bun chitarist din lume.Se mai spune ca el poate canta la 2 chitari deodata:happyCine stie...in fine eu ii iubesc solourile si mai ales melodia lui impreuna cu michel jackson give in to me.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slash

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Top 3
-slesh(gnr) loc 3
-richie sambora (Bon jovi) loc 2
-jimi hendrx I

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pararea mea este ca cel mai bun chitarist din lume este Jimi Hendrix desi eu nu prea ascult melodiile lui. Al doilea si preferatul meu : Carlos Santana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place dave mustaine imi plac foarte mollt solurile lui si cat de rapid canta in fine nu nu mai el este un zeu si slash si angus dar cel mai mult il prefer pe dave mustaie canta la chitara de cand avea 17 anii si a avut ce face cu degetele nu si apierdut timpul eu i cosnider unzeu pe dave mustaine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jimi Hendrix, Eric Clapton

| ionutrock a răspuns:

Slash daca mai vrei sa vb despre el ma gasesti la id ionutvele

| DanyTkd14 a răspuns:

Sungha Jung dupa parerea mea.Ascultati Beat It pe youtube si faceti-va o parere.Mie unul imi place foarte mult. Face chitara de la 9 ani si e super tare in FINGERSTYLE.

| denis280496 a răspuns:

Wa spun eu care e cel mai bun shunga jung nu rokerii aia nebuni