| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Care este diferența dintre lick, riff, arppegios şi cum si la ce se folosesc?

Răspuns Câştigător
| Edwolf26 a răspuns:

Un lick este o serie de note folosite in solo-uri si nu numai (ex. Sweet Child O' Mine). Un riff e tot o serie de note sau de acorduri care se folosesc la ritm (ex. Smells Like Teen Spirit). Arpegiile sunt note cantate intr-o succesiune rapida (tot in solo-uri sunt gasite si astea). Ca sa inveti sa le folosesti inveti melodii care le contin sau te uiti la tutoriale. Bafta