| 123456789eooo a întrebat:

am o nelamurire! perlele (farduri) se folosesc pe toata fata? chiar daca sunt roze? cum se folosesc?:-s mai exactt unde se aplica? doar pe pometi? ar fi perfect daca ati pune aici si un lick cu un tutorial mersi

5 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Doar pe pometi se aplica. Si intinzi cu degetul.

| 123456789eooo explică:

Baaai! eu v'am intrebat daca perlele se aplica doar in obraji..nu v-am intrebat cum se aplica fondul de ten..doamneee! I don't want to see

| BlueFeeling a răspuns:

Pai se aplica doar pe pometi si il uniformizezi cu buretele, http://www.youtube.com/watch?v=_bMxo41YXBM sau http://www.youtube.com/watch?v=m_zXfYZvr3Q. Pupic!

| Katoky a răspuns:

Deci fardurile nu se pun pe toata fata perlele se pun pe obraji fondul de ten pe fata in locurile unde ai cosuri spre ex daca vrei sa te dai cu crema de fata ea se aplica pe toata fatafardurile se aplica pe pleoaope iar creionul de ochi pe sprancene. Sper ca te-am ajutat:X:X!

| Dulcinea a răspuns:

Eu una am perle autobronzante si sunt foarte multumita de ele. le folosesc ca pe un blush. Tuguiezi buzele ca si cum ai pupa oglinda (sau faci fata de peste) si observi linia care se face inspre buze. daca dai exact deasupra linii cu ajutorul unei pensule arata foarte bine si obtii un efect de marire a pometilor. Sper ca te-am ajutat!