| YUSTY a întrebat:

Care este diferenta intre un punk-er si un rock-er?

Răspuns Câştigător
| TheCoon a răspuns:

Nu-i bine ce zic astialaughing ma socheaza.Adica,unii au dreptate, cat de cat, dar altii bat campii rau de tot. Deci, totul se refera la muzica pe care o asculta fiecare.Rock-ul are multe subgenuri, punk-ul fiind unul dintre ele.Si genurile ce apartin de rock sunt multe si diferite.Sunt chiar si subgenuri de punk(acid punk, art punk, nazi punk, pop punk, post-punk, street punk, etc.)Ceea ce face un punker diferit e imbracamintea mai stridenta si look-ul in general. Punkerii poarta semnul "anarchy" care inseamna nesupunere, nerespectarea regulilor, dar e si un semn satanist precum pentagrama.In principiu un punker e rocker, dar un rocker nu e ineaparat punker(poate asculta metal, alternative, etc) Poate ai inteleslaughing si scuze ca am scris atat. pace multa!happy

4 răspunsuri:
| soraGrime a răspuns:

Rockerii sunt mai tari ca punkerii. :D
Punkerii au coafurile alea viu colorate si in diferite forme(ciudate)
Au fata plina de pierceuri si sunt ceva mai nebuni http://belindaschneider.files.wordpress.com/......london.jpg
Rockerii sunt pur si simplu mai tari.Si ma bucur ca fac parte din aceasta categorie.Noi nu avem parul facut tepi, colorat in verde roz si albastru.Nu stiu ce sa mai zic.Gasesti destule pe goagal.
funda?
pace!

| Parker a răspuns:

Punkerul asculta punk.Rockerul asculta rock. Destul de clar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punk-er si rock-er... diferenta mare. eu sunt rock-er. fi atent. Rock-eru are muzica in suflet e rebel si nu-l intereseaza legea si sistemu! Punk-er : Este Anarhist Este Antifascis Antisocial. lupta pentru a da anumite reguli jos din sistem. punk-eru vrea sa fie liber si sa nu munceasca pentru bani ca un sclav.

| ReBeL_9982 a răspuns:

Sincer nu e mare diferenta dar un Punk-er are intr-un fel intelesul cuvantului anarhicdaca stiti ce inseamna (anarhic=nestapanit, fara stapan, independent, impotriva regulilor si legilor si mai pe scurt impotriva a tot ce interzice ecvaa un anarhic este un om care face ce vrea asa de capul lui) sper ca ai inteles ceva din mesajul astawinking