| IoanaTempah a întrebat:

Care este melodia ta preferata?
si dc? >:

Cu argumente :d

Cel mai bun argument >- funda :d!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Am auzit multe melodii, care mi-au intrat in sange, m-au ravasit, au ajuns pana la inima si acolo au si ramas, iar una dintre ele este "Nothing Else Matters" - Metallica
http://www.youtube.com/watch?v=bAsA00-5KoI.
Cine are urechi sa asculte, nu va avea nevoie de argumente. Melodia vorbeste de la sine...

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Spun ce am spus de cel puțin zece ori pe acest site. Un adevărat iubitor de muzică, filme, literatură, pictură sau orice altă formă de artă NU are un favorit. Sunt prea multe creații bune să poți urca una pe primul loc ferm.
În momentul de față pot spune că ascult o piesă foarte mult, e o favorită de moment și nu absolută. Piesa e a formației Iron Maiden și se numește Rime of the Ancient Mariner. E o baladă care ține aproape 14 minute și reprezintă o poveste relatată la persoana a III-a despre un marinar și-un blestem aruncat asupra lui. Piesa are un instrumental bogat și complex iar versurile sunt geniale. Dacă vrei să te delectezi cu ceva frumos:

http://www.youtube.com/watch?v=t7zk4as9kzA

| Bailey a răspuns:

Deci ador melodia asta keo- liber http://www.youtube.com/watch?v=kDuGDavcpl4
imi place mult in ea vb despre viata, despre realitate...si este foarte frumoasa
refrenul il ador:X:X:X

| NickiMinaj a răspuns:

Cred ca Sinnead o'connor- nothing compares to you. e cea mai deprimanta piesa de pe planeta laughing nu ajunge?

| llucixxl a răspuns:

Soneria de la şcoală. Argument: Îmi dădea o stare de beatitudine.

| Starryyeyes a răspuns:

Guns`n roses-this i love
are un ritm foarte frumos, si parca iti da senzatia ca retraiesti ceva

| JustMelavJustMe a răspuns:

The best... I think it's "Loveisforfree" de Smile de ce?
1) Ptr ca ma reprezinta...
2)Fiindca cantaretul e dragut! (Smile- Andrei)
3)Deoarece ritmul e lent si ma calmeaza...ma relaxeaza!
4)Fiindca ma face sa ma gandesc la o anumita persoana...
5) Fiindca e o mellodie pentru toata lumea... daca ma pot exprima asa!

| LERA_7476 a răspuns:

Touch and go - Straight to...number one (pentru ca ridica pasiunea in serile speciale) big grinhappy

| Cristiana_7984 a răspuns:

Nane-frati nefrati
-simt ca ma regasesc in ea
-pentru prietenii care m-au tradta
-care m-au lasat cand imi era lumea mai draga
-nu toata lumea intelege mesajul acestei melodii
-probabil ca o sti, dar incearca sa ii intelegi mesajul