| SabUlala a întrebat:

Care este melodia voastra preferata?(artisti romani) Ce simtiti cand o ascultati?

3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Los Pogos-Nazi Punk
Manifest-Cine te crezi
Garagatze-Până când
Terror Art-Rezistă
Guranii-Coşmarul realităţii
Scandal-Patrula
TRUDA-Iară-i binye
Trooper-Desant; Scandal.
După cum observi, n-am doar o piesă preferată.Ce simt? Exact ceea ce trebuie, şi ce vreau.

| Laura a răspuns:

Trooper - O viață este prea mult
Luna Amară - Gri dorian
Bucovina - Mestecăniș
Vama Veche - Calul din Marlboro
Negură Bunget - Dacia hiperboreană

| GusWaters a răspuns:

Melodia mea preferata in romana este Trooper-Moare Vlad
http://www.youtube.com/watch?v=q0kIHMgmN3s

E foarte puternica,vocea lui Laurentiu Popa e potrivita pentru cantec, si partea aia de la inceput, in care suna ca o doina(desi nu imi plac doinele in mod normal) cel putin pe mine ma cutremura.Instrumental,liric si vocal iar e perfecta melodia; si nu pot ignora nici faptul ca e un tribut bun pentru unul din putinii conducatori cu adevarat legendari ai Romaniei-nu tu frica,nu tu coruptie, nu tu furt, doar onoare.Merita sa se faca un album doar cu teme legate de perioada in care a trait el, mai ales ca Trooper e cea mai buna trupa romaneasca de metal.