| anonim_4396 a întrebat:

Care este melodia voastra preferata de la Eurovision? Explicati motivul. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anaid96 a răspuns:

Toate melodiile de la Eurovision sunt speciale in felul lor deoarece fiecare tara vrea sa isi puna in valoare tara sa( cum a fost melodia Belarului:I love Belarus). Mie personal mi-a placut mult melodia Letoniei de anul acesta datorita ritmului si versurilor chiar daca nu a fost in finala.Alte melodii faine au fost cele ale Suediei,Irlandei, Azerbaijan, Rusia.Melodia mea preferata din 2010 a fost cea a Serbiei deoarece era una vesela, iar cantaretul facea melodia chiear mai frumoasa. Daca ar fi sa aleg o melodie preferata din toti anii ar cea a lui Dima Bilan Belive cu care a si castigat, dar si cea lui Kalomira.

2 răspunsuri:
| anaid96 a răspuns:

Daca poti sa spui si tu care este melodia ta preferata.Mi-ar place sa stiu si parerea alcuiva.mersi

| T3JS a răspuns:

Si melodia mea preferata din 2011 a fost a Letoniei. Daca ar fi sa aleg una din toti anii, cred ca cea care mi-a placut cel mai mult a fost a Belarusului din 2007.