| Nousername a întrebat:

Care este pentru voi muzica adevarata? Multi asculta manele, si Romania e plina de ei. Ieri l-am vazut pe Connecter pe un canal francez cum se lauda ca este rrom :"Dumnezeu a impartit lumea in mai multe parti Ingineri bla bla si tiganii. Talentul tiganilor este muzica."Nu stiu, dar mi s-a parut hilar. El nu e manelist, dar a spus ca e mandru ca e rrom. Nu am nimic cu tiganii dar totusi ce reputatie face asta Romaniei. Ca la noi e tiganie.
Orcum sa nu ne indreptam de subiect. Voi ce muzica ascultati? Sincer.
happy

Răspuns Câştigător
| Rrrr a răspuns:

Pentru mine muzica adevărată este rockul.De ce? Pentru că rockul îmi da acea "tresărire" ce mă face să mă simt bine şi să-mi placă ceea ce ascult, versurile melodiilor rock sunt legate de mai multe aspecte ale vieţii, nu se rezumă la bani, duşmani şi femei, aşa cum o face maneaua, melodiile rock, pentru mine, nu devin vechi niciodată, chiar dacă le ştiu de câţiva ani etc.
Pe de altă parte şi muzica hip-hop şi rap este destul de ok(depinde şi de cine este cântată), aceasta, în cele mai multe cazuri nu face altceva decât să arate realitatea, ceea ce mi se pare un lucru bun.

21 răspunsuri:
| dumyStar20 a răspuns:

Pop, house, rock etctongue
funda?
pup

| silence a răspuns:

Vescan
teasta
guess who
justus :X
arssura
kreu-z :X mai ales melodia asta pe care o ascult acum :)) http://www.youtube.com/watch?v=CobY9x10aMc

astea :)

| soraGrime a răspuns:

Hard-Rock, Heavy Metal si Glam Metal din anii '80 si '90. Dar ascult si melodiile noi ale formatiilor si solistilor mei favoriti.
Ce ascult:Guns N'Roses, AC/DC, Ozzy Osbourne, Skid Row, Bon Jovi, Kiss, Black Sabbath, Metallica, Judas Priest, Rammstein, Iris, Cargo.
Aceasta este pentru mine muzica adevarata.Adica nu doar aceste trupe(sau solisti), muzica rock si metal in general.Eu personal urasc rockul alternativ(paramore, tokio hotel, adam lambert, etc, etc.).

| mnia a răspuns:

Cand eram mai micuta ascultam discurile de vinyl cu Vivaldi, Chopin...Phoenix,Alexandru Andries.
A urmat o perioada cand ascultat toate piesele de la radio si pot spune ca majoritatea imi placeau.
Acum ascult mult grunge:Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden.Am perioade cand ascult mult rock alternativ, hard, rock din anii '70-'80.
In ultimele i-am tot ascultat pe talentatii basarabeni din formatia Alternosfera, au niste piese grozave! 511, Ploile nu vin, Femeia nordica, Visatori cu ochi de plumb sunt unele din putinele melodii care ma incanta de fiecare data cand imi amintesc de trupa asta.

| Malvina24 a răspuns:

Cu totii ascultam muzica, aceasta facand parte din viata noastra.Am observat ca in zilele noastre oamenii sunt judecati dupa genul de muzica pe care il asculta.Astfel cu totii stim ca avem de unde alege ce anume dorim sa ascultam si la fel ca multe altele si genul de muzica pe care il ascultam ne poate dezvalui personalitatea.Pe acesta tema se pot porni multe discutii, ce-i drept fiecare cu parerile sale.Trebuie sa incercam sa ne dam seama ca indiferent de genul de muzica ascultat cu totii suntem oameni, iar orice gen de muzica trebuie respectat ca atare iar daca se poate sa fim sau un de acord cu el.Eu am crezut tot timpul ca fincare gen de muzica e potrivit pentru un anumit moment al zilei, pentru un anumit eveniment sau depinde foarte mult si de starea in care ne aflam la momentul respectiv(fie ca suntem fericiti sau suparati)
Ideea este ca trebuie apreciata muzica buna si trebuie sa ne dam seama cu adevarat ce inseamna ‘’muzica buna’’. Observ ca adolescentii din jurul meu doresc sa iasa in evidenta prin stilul de muzica pe care il asculta.De exemplu daca un baiat asculta rock si tinuta vestimentara a acestuia va fi automat influentata de stilul de muzica ascultat.Muzica este o modalitate de relaxare, un mijloc prin care traim sentimente pozitive.Fiecare asculta muzica dupa gusturile proprii, astfel multi spun:’’ascult muzica ce imi place si care ma face sa ma simt bine’’
Muzica ascultata de fiecare individ in parte il caracterizeaza.Pentru ca o melodie sa fie reusita trebui sa fie placuta de catre public iar tinerii de varsta mea iubesc genurile de mzuica mai zgomotoase sau care ii fac sa-si evidentieze trairile.
In incheiere doresc sa precizez ca indiferent de muzica pe care o ascultam trebuie sa traim in intelegere si pace si sa ne iubim reciproc.

| AlLy_4922 a răspuns:

Sincera sa fiu nu vreau sa mai aud de manele nu se poate numi muzica.
Eu ascult in special paramore si tot ce asculta si ceilalti.happy

| AnonymousMm a răspuns:

Si la ce te asteptai de la Connect-r? Nici macar muzica lui nu e de calitate:-jmelodii in care se repeta de n ori aceeasi propzitie fara sens:D
Uita-te si aici ca sa ii vezi lipsa de cultura, cel putin mie mi-a facut o impresie foarte proasta cand i-am vazut la tv; si el si Puya:D
http://www.youtube.com/watch?v=zB6WyhOg_iE&feature=related
Si asculta cat de penibil e ceea ce spune"viitorul suna bine, dar nu raspunde":))eu m-am gandit multe zile la semnificatie si nu am gasit-o, e atat de ambiguu formulata fraza:))
in fine:-j
eu ascult de toate, orice imi place:pop, rock, house nu prea, rap
(one republic, rihanna, eminem, evanescence si alte cateva:D)

| AnonymousMm a răspuns:

Aa si asculta melodiile urmatoare:d dupa parerea mea sunt de o infinitate de ori mai bune decat cele ale lui connect-r( eu una le adoooor:x)
http://www.youtube.com/watch?v=_mauH_uQZRY
http://www.youtube.com/watch?v=hOvgR_mWGco
http://www.youtube.com/watch?v=rwgXvL9o0QQ
http://www.youtube.com/watch?v=6-0kfOxSSa8
kesha:D
black eyed peas
http://www.youtube.com/watch?v=aLBrteWONuo
http://www.youtube.com/watch?v=xCQuIIO580Y
as scrie pana maine si tot nu as termina:D
nu prea e muzica romaneasca, recunosc, dar...:x

| MiyakoSaki a răspuns:

Mie imi place mult ROCKUL ma linisteste ma face sa ma simt bine. te pup

| nonny50 a răspuns:

Nane! asculta si tu...nu cred ca o sa regreti...http://www.youtube.com/watch?v=nm1c8yCUuio

| DarkDream a răspuns:

Pentru mine muzica adevarata este Rockul ma linisteste urasc manele is scarboase nu inteleg nimic din ele

rromi si cocalari ne fac tara de ras cand ii vad pe cocalari aia care se imbraca cu o bluza roz si panataloni aia ai lor scarbosi imi vine sa varas pe ei In Romania sunt peste tot nu zic ca nu exista cocalari si in alte tari da ca in romanai nu-s nicaeri si acum au reusit sa ii faca si pe rusi sa asculte manele partea asta a europei se duce in jos crying cred ca si dumnezeu se mira cand ii vede pe astia cum se roga la el cu manelele lor bisericeisti

Lor nu le place rockul findca nu inteleg engleza si findca au vazut in filem cas satanisti dar rockul iti da incredere te invata ce sa faci in unele momente grele din viata pe cand manelele nimic

cocalari sunt cel mai naspa stil care putea sa apara vreodata pe peamant si din pacate a aparut in Romania crying

Scz pentru geselile de ortografie big grin

| SEBYSKATE1 a răspuns:

Rap si hip hop cea mai adevarata

| cosmy1993 a răspuns:

Mi-e imi place Genius-in orasul trist .haiduciii.trupa andre-pacat ca s-a desfiintat. 3SUD-est. si muzica etno. tu ce muzica asc?

| VisinaDinVisinata a răspuns:

Ascult pop si in ultimul timp rock. De manele nici vorba straight face
Iar despre Connect-r...atentie! a zis ca e mandru ca e rrom, nu ca e Roman laughing
Deci rromii ar trebui sa fie mandri ca e unul de-al lor laughing.
Si de ce crezi ca face reputatie proasta Romaniei? Nici macar nu e manelist. Te-ai gandit le ce reputatie ne fac Salam et comp?

| DeeaPustoaica a răspuns:

URASC MANELELE! Cea mai tampita muzica din lume! Ascult house, techno si orice imi place gen Rihanna, Swedish House Mafia, Scooter, Andreea Balan, Kesha, Adam Lambert ETC.

| ChristinaO a răspuns:

Muzica din anii "70-"80-"90.Eu consider ca asta e muzica adevarata

| lemmon a răspuns:

Ai mare dreptate.eu sincer m-am saturat de manele... 1, 2 manele, la toate colturile manelelaughing sincer ma apuk groaza.deci eu asq in general pop, ragge si hip-hop.acesta din urma e preferatul meu...sarbatori fericite!

| biBii07 a răspuns:

Da a avut dreptate, rromii sunt talentati: muzica si dans. Si nu neaparat manele si dans tiganesc.
Dupa parerea mea muzica adevarata e hip hop-ul, iar pe langa el reggae, dance hall, rap, crunck rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://theboxhouston.com/ asta ascult eu

| andulovecrazy a răspuns:

Mdaaa chiar ca e hilar chestia aia cu conecte-r.eu ascult gen pop, rap dar am melodii preferate:alexandra stan-lollipop alexandra stan mr saxobeat adda-prietenie adevarata adda prietenie fumata rihanna feat drake what my name.doar astea imi vin in minte. daca mai imi vin in minte iti trimit mesaj.paaa

| Sunset_2815 a răspuns:

Hei. Eu ascult in mare parte rock. Muzica adevarata este cea care iti transmite ceva.care iti creaza o anumita stare.de bine. Acum depinde de feelingul fiecaruia, dar totusi muzica adevarata este cea cantata cu instrumente sau voce.nu facuta pe calculator.