| RAY a întrebat:

Care este piesa ta preferata de inceput de an 2019?

75 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu vrei sa știi laughing

| RAY explică (pentru Catrice):

Hai ca mai facut curios

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu vrei sa știi laughing
Nu ai înțelege.

| RAY explică (pentru Catrice):

Imi imaginez

| J0B0MAT a răspuns (pentru Catrice):

Hai,încântă-ne urechile şi nouă, acestor neînţelegători de muzică.

| Catrice a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu ma refeream ca nu s-ar înțelege melodia ca doar cine știe niște engleza se prinde de mesaj. (dacă puneam alta, mai mergea, dar am zis sa ofer publicului într-olimba cunoscuta).

Ia:
Survive Said The Prophet - RED

| J0B0MAT a răspuns (pentru Catrice):

Uh,Red.Greu de înţeles...

| RAY explică (pentru Catrice):

Ce satanisme e acolo femeie

| Catrice a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cum am mai spus, nu ma refeream la titlu sau versuri. (Nu cred ca ai ascultat piesa)
Ideea era ca săptămâna trecuta, cand ascultam piesa cineva m-a întrebat dacă am gânduri sinucigașe (?!?)

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Acum îmi înțelegi sentimentele? rolling on the floor
Nu ma întreba de ce îmi place piesa...

| J0B0MAT a răspuns (pentru Catrice):

Şi ce i-ai răspuns?

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

App,nu a trebuit să o ascult.

| Catrice a răspuns (pentru J0B0MAT):

Evident ca nu am gânduri d-alea, dar ma regăsesc oarecum în versuri.

| RAY explică (pentru Catrice):

Femeie ai nevoie de un barbat in viata ta, ma ofer eu, isi fac eu un copil sa scapi de ganduri de astea

| J0B0MAT a răspuns (pentru Catrice):

Cred că toţi ne regăsim cumva în piesele pe care le ascultăm.

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Se accepta happy

| RAY explică (pentru Catrice):

Cand vei divorta de actualul, desigur

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

De care? laughing
Ca nu-s măritată.

| RAY explică (pentru Catrice):

Vrajeala mandra

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Eu nu vrăjesc pe nimeni, ma las vrăjita.

| RAY explică (pentru Catrice):

Foarte negativa piesa

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Asa suntem noi ăștia mai întregi la minte care sunt dezamăgiți de ce ii înconjoară.

| RAY explică (pentru Catrice):

Mereu te vor dezamagi alti

| J0B0MAT a răspuns (pentru Catrice):

Atunci ce bine că nu suntem toţi întregi la minte.

| Catrice a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce noroc pe ăia... sad

| NLS a răspuns:

Cam asa ceva ascult in ultima perioada, dar sunt vechi.

Daca vine vorba de o piesa anume, The Islander (al doilea link) o ascult cel mai des, mai ales ca nu sunt singurul din casa caruia-i place.

https://www.youtube.com/watch?v=J56VVtlZCGE

https://www.youtube.com/watch?v=Zo8ncK_5kzc

https://www.youtube.com/watch?v=Gl9GtO_vQxw

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| NLS a răspuns (pentru RAY):

A doua n-o stiam. (si imi place)

FAUN sunt foarte ok, doar ca as dori sa lase deoparte aura de fantastic si sa faca niste muzica medievala adevarata (cu influente rock sau ce vor ei).

Am ascultat Vangelis si Yanni prin liceu de mi s-a acrit, acum nu imi mai dau nici o stare deosebita.

de la al doilea link al tau m-a dus mai departe la asta > not bad
https://www.youtube.com/watch?v=E11YMJhmdvc&t=349s

| J0B0MAT a răspuns:

Apărută în 2019 sau pe care o ascult eu zilele astea?

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Ambele

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Like,imi plac

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ai ascultat într-un minut 2 piese de câte 3 minute...

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Nu,doar refrenul atat

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ok,neînţelegătorule de muzică.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Faza e ca ma uit la un documentar, o sa le ascult, o sa le trec in playlist

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Eu am făcut un fel de glumă...
Ce documentar?

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

The Weight of the Nation- Part 2 - Choices (HBO Docs) - YouTube
mi ai dat senzatia ca esti serioasa, poate m-am inselat

| Lucian4 a răspuns (pentru J0B0MAT):

laughing))) exact

| syd2 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=FyrnipqQAmg
asta cred, desi spun asta ipocrit ( da oricum imi place )
iar real :
https://www.youtube.com/watch?v=oX9xVnHYFAM

| RAY explică (pentru syd2):

Desi titlul piesei este negativ - Love You To Death, daca o asculti atent isi da o stare pozitiva, in sf cuiva care i place ceva gothic, ma bucur, asta se asculta in sf imperiu german, fiind alfabet gothic

| FaraNumePls a răspuns:

Nu stiu, eu am ramas la Halsey si Without me care apropo e 1 in billboard hot 100 laughing

| RAY explică (pentru FaraNumePls):

Acum o ascult si eu

| FaraNumePls a răspuns (pentru RAY):

Poate o sa ti placa piesa, sau nu. Faza e ca multi au descoperit-o acum (la artista ma refer) dar ea e in on-line (si nu numai) din 2015 si da, trăia si pana la Without me laughing
Eu sunt un mare fan si i am ascultat toate melodiile, am si 2 albume. Stii cum sunt fanii Harry Potter? Asa sunt si eu rolling on the floor

| RAY explică (pentru FaraNumePls):

Romantica piesa

| FaraNumePls a răspuns (pentru RAY):

Multi se uda

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ciudat e că înainte de clasa a11a nu ascultam aproape aproape deloc muzică.
Nici în prezent nu pot spune că sunt pasionat de muzică dar am momente când bag căștile în urechi și ascult muzică ceea ce înainte nu făceam.
Am momente când ascult melodii gen :
Imperfect
Cum ne noi
Tu și eu
Aprinde scânteia
Până vara viitoare
Pentru ochii ăia verzi
Adam și Eva
Etc
Dar nu aș putea spune că am o melodie preferată printre astea.
Probabil o să râzi puțin. Melodiile mele preferate sunt,, Dorul Basarabiei '' și,, fa Marie cu bariz''. : )) când le ascult și mă mai uit și la videoclip(mi se par destul de inspirate) mă,, marchează''într-un fel. Pe tine cel mai probabil nu pentru că ești puțin mai trecut prin viață. Poate mai rău îmi fac cu ele dar eu tot le ascult : ))

| IIIshaneIII a răspuns:

Asta ascult acum, sunt multe care imi plac.
https://www.youtube.com/watch?v=qTeDj_wvSQI

| RAY explică (pentru IIIshaneIII):

Foarte buna pentru yoga si meditat, este dovedit stiintific ca ajuta memoria

| OrdanKarris a răspuns:

Rage against the machine - wake up!

| RAY explică (pentru OrdanKarris):

Ciudata piesa, sincer, nu stiu

| RAY explică (pentru Crsiti92134):

In sf ceva hip hop https://www.youtube.com/watch?v=285OKea14Sc,genul asta de muzica reflecta adevarul, realitatea, e ca daca ai citi o carte de filozofie, dar putin apreciata de putini, nu vorbesc de limbaj vulgar, dar din pacate se asculta piesa si atat

| DoarAlin a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=0hiUuL5uTKc

https://www.youtube.com/watch?v=HEXWRTEbj1I

Abia am intrat in 2019, dar sunt sigur ca va fi la fel de rau ca si 2018. In termeni de muzica, ma refer.

| RAY explică (pentru DoarAlin):

Si eu de multe ori ascult piese de astea https://youtu.be/5g5H5l5Maq4?t=1497

| TPUhelper99 a răspuns:

Salut, poate te ajuta asta: http://festyy.com/wVzbGD. Pe mine m-a ajutat!