| Zerg a întrebat:

Care mai vine la concertul Iron Maiden? >:

43 răspunsuri:
| bloodyhell a răspuns:

Mda...un alt concert genial la care nu pot sa ajung.

| KristalPop a răspuns:

Eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am cum să lipsesc şi absolut nimic nu mă poate opri.

| svartirhimnar a răspuns:

S-ar putea să merg. Nu ştiu sigur. Mergi?

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Da. Am cumparat bilet deja. La Golden Circle big grin

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Super smug.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Da...dar si a costat putin.
Din pacate pentru mine...nu vor canta multe din melodiile mele preferate.
Dar Fear of the Dark, Afraid to shoot strangers, The trooper smug voi avea placerea sa la aud. Oricum, cateva din melodiile din playlistul folosit la concert le-am ascultat de foarte putine ori...dar am timp sa le mai ascult happy

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

The trooper e melodia mea preferată de la ei, urmată de fear of the dark. Nici mie nu-mi plac chiar toate melodiile de ei. Însă instrumentalul şi vocea lui Bruce..snfkjwgfkwhjgiojgio. He is awesome. Da..mai e până pe 24 iulie laughing.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Chitarile alea + Bruce = 95% din Iron Maiden.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Ştiu. E cam.cea mai bună trupă de heavy.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Daca tot vorbeam de instrumental...este o parte din Dance of Death...deci imi place la nebunie! Probabil stii melodia, este favorita mea happy

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Normal că o ştiu. O ascultam în vară ca nebuna şi făceam headbang pe stradă cu căştile în urechi laughing

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Asa si eu laughing. Sa vezi cum face maicamea la "No Prayer for the Dying" laughing. Mama era metalista cand era de varsta mea si asculta Iron Maiden la greu, mai ales albumul fear of the dark smug

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Oooo. familie de metalişti. Respect. smug. La mine nimeni nu-i metalist. Mama ascultă house şi blues. Însă mai ascultă şi guns n' roses rareori laughing. când îi arăt eu melodii. Tata nu ştiu, că e despărţit de mama, însă taicămiu vitreg ascultă house şi rapp. Bunicul muzică clasică şi bunica populară laughing. Sunt singura metalistă din familie. Nu ştiu cui îi semăn laughing

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Din pacate tatal meu nu e metalist. Ascultam si eu Manowar - Blood of the kings, si vine tata la mine si zice "Ce-i asta? " straight face

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Ştiu cum e. Mama vine la mine şi îmi spune să dau mai încet că aia nu e muzică. Să vezi cum a făcut când am dat boxele la maxim cu Anthrax.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Ca sa nu se ia tata de mine, ascult 10 melodii heavy metal si dupa o melodie gen Andrea Bocelli ...nu ca nu mi-ar placea, dar poate isi mai zice tatal in gand : " Uite, copilul asta mai stie sa asculte si altceva..."

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

De mine nu se ia.îmi spune doar să dau mai încet.că dacă dau încet nu-mi spune nimic. Andrea Bocelli îmi place..Mai ascult muzică simfonică şi clasică uneori. Şi celtică, şi irlandeză. Combinate cu metal. laughing dar şi simple. Tatăl tău ascultă doar muzică clasică?

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Mai asculta si Scorpions. Cateodata. Dar i-am pus o melodie care ii place. Manowar - Master of the wind. Si a zis ca este frumoasa tare melodia. I-am spus ca tot astea de la Manowar canta si blood of the kings. De atunci nu mai asculta Master of the wind laughing)

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Ce duuuurr laughing) Nu-i obişnuit cu zdrăngăneala?laughing
Eu i-am pus mamei Metallica - Nothing else matters. Nu se mai sătura de ea. După i-am pus All Nightmare Long şi a spus : ' piei satană ' laughing))

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Daca asta este amuzant...sa iti spun altceva. A venit bunica la mine mai demult. Ascultam muzica..Iron Maiden eviedent. A venit la mine si mi-a spus : "Asculta si tu mama ceva mai linistit. Nu toata ziua muzica de asta. Asculta ceva frumos."
Am intrat pe youtube, Fuego. Am pus la vrajeala Fuego, si bunica nu mai pleca din camera. laughing Dupa ce m-a rugat sa mai pun vreo 3 melodii Fuego, am zis ca trebuie sa inchid calculatorul ca e deschis de dimineata. I-am dat restart... bunica a plecat. Problem solved.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

rolling on the floor))) Lol. laughing
Mie bunica mi-a dat 5 lei că i-am pus puşca şi cureaua lată pe youtube odată. După ea, ar trebui să mă las de 'zdrăngăneală' şi să mă dau pe populară.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

De m-ar plati si pe mine...5 lei pe melodie. Intr-o saptmana as asculta numai populara si voi strange suficienti bani pentru a mai merge la 10 concerte Iron Maiden.

| svartirhimnar a răspuns:

Vezi că ţi-am dat add pe mess.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Nu imi apare absolut nimic pe messenger sad

| svartirhimnar a răspuns:

O.o Ciudat. facem altcumva. Ai fb?

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Ar fi mai simplu...trimite-mi un mail catre adresa pe care ti-am dat-o si iti voi lua ID-ul tau de acolo, si iti voi da eu add.

| svartirhimnar a răspuns:

Nu ştiu unde mama dracu' s-a dus mesajul ăla, îmi apare doar : ' ar fi mai simplu. trimite-mi...' pe email. So. Id-ul nu-l dau decât pe privat, dar fb-ul îl pot da aici laughing. Caută Sarbu Bianca şi o să mă găseşti. am ca slujbă headbanger la children of bodom şi am o poză aşa, mai verde laughing

| FearOfTheDark a răspuns:

As vrea, dar deja ma rog de ai mei pentru Megadeth.Cine stie, poate o sa merg si la Maide.

| LifeEternal a răspuns:

Eu vin smug.
Abia astept 24 iulie puppy dog eyes.

| Zerg explică:

Daca ar veni Hannah Montana sau Justin Bieber, probabil populatia Bucurestiului se va tripla in zilele din perioada concertelor laughing

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Hm. La Hannah Montana ar veni copiii cu vârstă între 7-12 ani, părerea mea. La Justin Bieber vin toate piţipoancele alea obsedate.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Asa e. Pentru multi din pacate... Justin si Hannah sunt legendele muzicii

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Sau Jb şi One Erection.laughing Apropo, mi-a făcut plăcere să vorbesc cu tine big grin. Eşti chiar de treabă.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

One Erection laughing
Si mie mi-a facut placere. Daca mai vrei sa vorbim, trimite-mi un mesaj privat big grin

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

S-a făcut.

| svartirhimnar a răspuns (pentru svartirhimnar):

'' Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.'' Ce fac? laughing)) nu prea le am cu TPU.

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Am trimis eu un mesaj. Vezi daca poti da reply.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Nu pot. Sunt junioară. Dă-mi tu dacă vrei id-ul pe privat şi îţi dau eu add. Că TPU face fiţe. laughing

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Este aiurea ca, imi spune ca am un mesaj, dar nu il vad. Iti voi trimite un mesaj cu ID meu de messenger, poate vorbim mai multe acolo.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Ok

| Zerg explică (pentru svartirhimnar):

Am trimis mesajul.

| svartirhimnar a răspuns (pentru Zerg):

Ok. Când intri să-mi dai accept.