| mutuu23 a întrebat:

Care melodie de la eurovision ziceti ca va placut cel mai mult?
Sa nu ziceti romania ca stiu pentru patrie ziceti dar romania chiar a cantat bine a luat locul 3

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu sunt indragostita pana peste cap de melodiile love struck TURCIEI - "We could be the same" si love struck UCRAINEI - "Sweet peopel"! thumbs up Sunt absolut GENIALE! applause Nu ma pot opri din a le asculta in continuu (Turcia, Ucraina, Turcia, Ucraina, Turcia...si tot asa de cateva zile big grin ).
Si melodia MOLDOVEI imi place mult, are ritm si transmite multa energie pozitiva. dancing

P. S. dar number 1 desigur este ROMANIA! thumbs up suntem cei mai tari! applause

| AvalohAlyn a răspuns:

Inafara de Romania care chiar mi-a placut piesa, mi-a mai placut Armenia, Albania si Islanda.

| greenish a răspuns:

Mie personal mi-a placut foarte mult turcia. ei meritau locul 1, nu germania.

| Ada... a răspuns:

Mi-a plăcut de Georgia, Armenia și Danemarcaday dreaming.

| Elle a răspuns:

Mi-a placut Albania(tipa are o voce frumoasa), Serbia(Mai ales frizura laughing ) si Danemarca. Aaa, sa nu uit de Spaniawinking.

| Lollidella a răspuns:

Mie mi-au placut mai multe love struck
cei din cipru love struck, din moldova =p~, din turcia si din serbia love struck
astea le ador love struck

| Fvn a răspuns:

Turciaaa \m/

| UNfriendLY a răspuns:

Moldova

| Atelocin a răspuns:

Turcii mi'au placutlove struck

| Klara a răspuns:

Serbia, cu melodia compusa de Goran Bregovici, nu ma asteptam la o piesa atat de buna.
Armenia pentru ca pur si simplu piesa a fost bestiala love struck
Ucraina - ceva unic si special
Franta - in sfarsit ceva fain si din partea lor.
Grecia - love struck
Azerbaidjan
Georgia (pe Sofia o stiam si din 2007/8)

| mhg a răspuns:

Turcia.

| mistikk a răspuns:

Ucraina mi-a placut cel mai si cel mai mult

| alisa05 a răspuns:

Mie germanya love struck si Franta :=x au fost cele mai tare :* si la germania sa si vazut :d si romania normal oh go on

| ΔH a răspuns:

Jessy matador - allez olla ole
Melodia francezilor

| ΔH a răspuns:

Interpretul Serbiei cred ca era Gay.
Ce mutra de Gay avea, cum sarea pe-acolo, si era si melodia naspa rau.

| iuandfto a răspuns:

Mi-au placut mult Grecia si Franta.

| ~p!$iii~ a răspuns:

Moldova si Norvegialove struck

| c0rinutza a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca Azerbagianu

| dewix a răspuns:

Stai ca incep eu cu lista mea lunga. Spre deosebire de ceilalti ani, au fost foarte multe melodii frumoase, cu unele exceptiihee hee
Mi-a placut Moldova. Energie, ritm bun, versuri bunicele... Tipul cu saxofonul era foarte dragut.
Apoi, Georgia. E remarcabil cat de bine putea sa cate fata aceea avand in vedere ca era zdruncinata din toate partile de acei baieti. Voce puternica, melodie foarte frumoasa.
Hmm...Azerbaidjan. Melodie geniala, ii cam scapa vocea, in rest ok.
Armenia. Foarte draguta tipa si avea si voce. Mi-a placut mult caisa aceea din spatele ei happy
Turcia. Deci au fost foarte geniali! Mi-a placut mult melodia avand in vedere ca pe fundal se auzeau si putine influente turcesti.
Norvegia. Melodie foarte buna, dar care imi aducea putin aminte de una dintre melodiile lui Michael Jackson, nu stiu exact care.
Israel. Desi era cantata in limba lor, melodia a fost geniala. In finala mi-a placut mai mult prestatia lui.
Franta - Fooaaartee tare. Melodie de World Cup happy
Cipru. Melodia asta e geniala, o ascult intruna si nu ma satur!
Serbia. Voce foarte frumoasa, Milan arata foarte bine!

Si cam aici se incheie lista mea lunga happy

| Emeraude a răspuns:

Mi-au placut piesele Azerbaidjanului, Ucrainei, Belgiei si Turciei.
In rest, au fost melodii dragute (cu exceptia unora care nu erau in contextul Eurovisionului, dupa parerea mea), ritmice, dar fara acel "ceva" care sa-si lase amprenta asupra publicului, gen melodii de fredonat pe moment si atat.
Cat despre prestatia Romaniei, a fost intr-adevar ceva spectaculos, Paula si Ovi au demonstrat ca sunt profesionisti.Cu siguranta meritau mai mult decat locul 3, dar a fost mai bine ca n-au castigat, va dati seama, unde si cu ce bani organizam noi Eurovision la Bucuresti? Decat sa facem o treaba de mantuiala, mai bine n-o facem. Germania a fost aleasa castigatoare nu pentru ca ar fi avut o melodie buna (desi a fost ok piesa, cu aer adolescentin si ritmata, usor de tinut minte), ci pentru ca este singura tara care are posibilitatea in acest moment de a organiza Eurovisionul in 2011, plus ca sunt si influentele geo-politice.
Oricum, am avut un an norocos si consider ca ar trebui sa fim peste masura de multumiti de rezultatul nostru si de reprezentanti.
Pa-pa!

Răspuns utilizator avertizat
| cosima11 a răspuns:

Mi-a placut mult grecia si moldova. tongue

| Cezar17 a răspuns:

Eu la eurovision am tinut cu ucraina big grin big grin

| Paaandaaa a răspuns:

Mie mi-a placut:Armenia, Franta, Danemarca, Republica Moldova...

| xlmpq a răspuns:

Danemarca mi-a placut

| LauraSpataru a răspuns:

In ordine:
1. Irlanda
2. Georgia
3. Moldova
Si foaaaarte departe Romania. O melodie comuna, simpla, usurica (cam ca a danezilor).

| max_4494 a răspuns:

Danemarca

| steffloveslollipops a răspuns:

Pfff...cred ca Romania a fost cea mai buna anul` asta... da` in fineoh go on
mi-au placut mai multe:
Lena-Satellite
Safura-Drip Drop
Sunstroke Project-Run away
Jessy Matador-Allez Ola Ole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa zici ca Germania a avut cea mai buna piesa deoarece a luat locul 1?! Hai ca nu suntem surzi, si am vazut situatia!
Ca merita Romania sau nu, numai conteaza. Mi-au placut piesele care au reprezentat Danemarca, Ucraina si Spania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, sincer, mi-a placut castigatorul de anul trecut laughing
Romania totusi big grin