| Noimaru a întrebat:

Care știți exerciții de dicție? Vreau să știu și eu...

Răspuns Câştigător
| Smiley923 a răspuns:

Cupa cu capac, capac cu cupa
Un vultur sta pe pisc cu un pix in plisc
Sase sasi in sase saci
Capra crapa piatra-n patru, piatra crapa piatra-n patru
Eu pup poala popii, popa pupa poala mea
Triedru tridreptunghic
Un cocostârc s-a dus la descocostârcărie, unde se descocostârcăreau şi alţi cocostârci nedescocostârcăriţi, ca să se descocostârcărească de cocostârcăria lui.
Unui tâmplar i s-a-ntâmplat o întâmplare. Alt tâmplar, auzind de întâmplarea tâmplarului de la tâmplărie a venit şi s-a lovit cu tâmpla de tâmplăria tâmplarului cu întâmplarea
.
Până când a cărămidărit cărămidarul pe cărămidăriţă, a cărămidărit cărămidăriţa pe cărămidar.
Balaban Bălăbănescu bâlbâieşte bâlbâituri bâlbâite pe negândite
Domnule Director, Doamna Dida Drăgan doreşte două dude din dudul dumneavoastră de dincolo de drum
Cosaşul Saşa când coseşte, cât şase saşi sasul coseşte. Şi-s sus şi-n jos de casa sa, coseşte sasul şi-n şosea. Şi şase case Saşa-şi stie.
Mai vrei si altele?

2 răspunsuri:
| Smiley923 a răspuns:

Muscati-ar musca muschiul

| damarisles a răspuns:

Un cocostarc a mers la o cocostarcarie sa se descocostarcareasca.