| adina02 a întrebat:

Cat costa o chitara electrica?

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna,
Preturile pentru chitare electrice sunt peste 400 ron.
Recomandarea mea ar fi sa mergi intr-un magazin de instrumente si sa probezi cateva chitare. Este important felul in care arata o chitara, insa trebuie sa ai in vedere si aspecte precum: cat de confortabil iti sta gatul chitarei in mana, daca forma este potrivita inaltimii tale, daca nu are defecte, iar cel mai important lucru este sa verifici daca iti place cum suna (fie canti tu la ea sau poti sa rogi pe vanzator sa ti-o probeze). Am scris un articol despre ce trebuie sa verifici atunci cand cumperi o chitara http://www.the-guitar.ro/......ste-buna/.
Mult spor, Marius Furduescu

3 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

O vecina de-a mea a luat cu 800 si ceva de leihappy
si este ff multzumita de ea

| AndradaNicoletaRaluca a răspuns:

Pe net, second-hand o chitara clasica o poti gasi pe la 100-120 lei, dar s-ar putea sa mai aiba nevoie de corzi sau cleme.
Una noua de la 350 lei in sus, in functie de brand (si calitati).
O chitara electrica de la 400 lei la cateva sute de euro.

Fundita?sad

| W1z4rd a răspuns:

De la 300-400 lei la cateva sute de euro.