| MyNameisEduard a întrebat:

Cât de des vi se întâmplă să vi se repete o melodie in cap? Mie mereu mi se întâmplă happy

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Destul de des, in ultimele 3 zile cel putin 3 melodii in fiecare zi imi sunau in cap, adica recitam versurile in mod subconstient, nici nu realizam ca se intampla.
Cred ca informatiile de zi cu zi raman undeva stocate in creier si atunci cand se repeta, e subconstientul care lucreaza, ma gandesc ca e felul creierului de a organiza informatiile, dar ce stiu eu, probabil e din cauza ca ascult enorm de multa muzica, poate e si cazul tau.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se repetă dacă o las.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar când o ascult la început.