| Scarlett011243 a întrebat:

Cati dintre voi ati auzit (de la parintii vostri poate) de Guns N' Roses, Metallica, Aerosmith, Queen si Bon Jovi?

44 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Știi ceva, m-am cam plictisit de voi, care credeți că dacă ascultați GnR și Bon Jovi sunteți speciali. Ce să-ți povestesc, mari rockeri sunteți și voi. N-am nimic cu trupele, dar voi tindeți către o atitudine de ra.hat. Sunt multe de spus pe tema asta și n-am chef să abordez subiectul acum, dar sunt trupe mult mai bune pe lumea asta decât Guns N Roses, Bon Jovi, Aerosmith de care nici nu s-a auzit. Nu sunteți speciali dacă ascultați trupele astea. Pe lângă majoritatea adolescenților care dau din c*r pe că. caturi gen țăranul ăla borât care nu doarme vara, da, e ceva remarcabil că trupele astea sunt apreciate, dar dacă treceți de granița muzicii proaste, veți descoperi un tărâm în toată puterea cuvântului, unde muzica bună e la ea acasă, și unde Bon Jovi, spre exemplu, sunt doar o trupă mediocră. MULȚI ascultă trupele enumerate de tine. Crede-mă, FOARTE MULȚI.

| Scarlett011243 explică (pentru TeoPT):

Sincer, nu cred ca sunt mai bune, trupele ce le-am spus eu sunt legendare,
intelegi?

Dar ma bucur ca mai sunt oameni care asculta muzica adevarata.

E doar parerea mea happy

| TeoPT a răspuns (pentru Scarlett011243):

Metallica? Da. Queen? Da. Astea mi se par trupe legendare.

(acum o să mi se sară în cap că Metallica sunt poseri bla bla bla)

Nu am zis că Guns, Aerosmith și Bon Jovi nu sunt trupe bune. Sunt foarte bune, altfel nu ar fi făcut istorie. Dar deja nu mai reprezinta nimic spectaculos.

| Scarlett011243 explică (pentru TeoPT):

Intr-un fel, ai dreptate deoarece e generatia asta de manelisti si inculti...

Si doar cativa mai asculta cele mai tari trupe happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru TeoPT):

Calm,calm laughing
E normal pentru cineva ca ea să se umezească atunci când descoperă muzica bună, şi săadopte atitudinea aia de ca şi cum aceste trupe ne-au fost nouă necunoscute până să le descopere ea, şi să ne lumineze.

| Scarlett011243 explică (pentru Wøodenpints):

Nu e adevarat,
Locuiesc intr-un cartier plin de oameni inculti, care asculta manele si alte porcari, iar la scoala sunt singura care asculta trupele astea (din clasa).

Deci nu ma dadeam mare, vroiam doar sa vad, cam cati ati auzit de ei,

Eu stiu de mult de ei, asa ca happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru Scarlett011243):

Eu am tricouri cu 4 dintre ei.

| Scarlett011243 explică (pentru Wøodenpints):

Ma bucur pentru tine happy

| Scarlett011243 explică (pentru Wøodenpints):

Ma bucur pentru tine happy

Cu care dintre ei ai? big grin

| Wøodenpints a răspuns (pentru Scarlett011243):

Toate în afară de Aerosmith.

| Scarlett011243 explică (pentru Wøodenpints):

Esti tare big grin

| Scarlett011243 explică (pentru Wøodenpints):

Si eu tot incerc sa imi fac rost de un tricou cu GNR.

Numai nu reusesc sad

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Yo nascult dyn astyea.

| Polaris a răspuns:

Ce-s alea?

| Scarlett011243 explică (pentru Polaris):

S-a inventat wikipedia;
Scrie una dintre trupe si vei afla happy

Succes happy

| Polaris a răspuns (pentru Scarlett011243):

Wickipedia? Ce-i aia?

| TeoPT a răspuns (pentru Scarlett011243):

Ia caută tu pe Vichipedia cuvântul "sarcasm", și răspunde-i apoi lui Polaris.

| Scarlett011243 explică (pentru TeoPT):

laughing

Face pe prostul
Stiu tongue

| CautNume a răspuns:

Normal ca am auzit de ei straight face
Exista cineva sa nu fi auzit?

| bloodyhell a răspuns:

Multi

| king4aday a răspuns:

Fara The Beatles, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, King Crimson, Alice Cooper, Rush, Blue Oyster Cult, Uriah Heep, Jimi Hendrix, Thin Lizzy nu ascultai "legendele" amintite de tine. Numele de care vorbesti le auzi in fiecare zi la radio, nu ai nevoie de parinti si nici de cultura muzicala prea larga. Mai largeste-ti cunostintele, parerea mea.winking

| Scarlett011243 explică (pentru king4aday):

Nu prea le mai auzi la radio...Sincer straight face

| king4aday a răspuns (pentru Scarlett011243):

Eh, un Nothing Else Matters nu cred ca nu apare din senin la radio, Queen la fel (I want to break free si melodiile lor mai cunoscute), aproape toata lumea a vazut Armageddon si a auzit de Aerosmith si I don't want to miss a thing, iar Bon Jovi cu Have a nice day a fost din minut in minut intr-o vreme. happy

| Scarlett011243 explică (pentru king4aday):

Cam pe ce post...
Eu nu prea ascult radio.

| Tourniquet a răspuns:

LOGIC CĂ AM AUZIT!
Trăiască Queen, GnR și Metallica. Și restul îmi plac, dar astea cel mai mult.

| Scarlett011243 explică (pentru Tourniquet):

Inseamna ca esti generatia mea happy

De fapt, toti sunteti :*

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Din lista asta ascult de Metallica. Nu am auzit de ei de la parintii mei.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu am auzit de la părinţi, am descoperit eu singur trupele astea.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Am auzit.
Si nu de la parinti.
I-am descoperit eu, dar nu sunt fanul niciunei trupe dintre cele enumerate mai sus.
Ascult doar cateva melodii de la fiecare.
Ii respect mult, pentru ca si acum mai canta si sunt acolo, sus de tot si cred ca vor fi mult timp de acum incolo, nu ca artistii din Romania (daca le putem spune asa) care fac o melodie si dupa o luna se uita...

| Aneurysm a răspuns:

Io-te si topul meu:
1. Metallica
2. Guns N' Roses
3. Queen
4. Aerosmith
5. Bon Jovi.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Am 14 ani si stiu marea majoritate a cantaretilor vechi. Imi place mult muzica veche. Muzica noua nu pot sa o suport pentru cA e de proasta calitate si prea electronica

| MegamortX a răspuns:

Da' cine nu a auzit? Mai ales ca au mai fost si reclame pe la tvhee hee. Toata lumea a auzit de formatiile astea. Acum, ca nu asculta toata lumea e alta treaba. Eu le-am descoperit singura, parintii mei apreciaza alte genuri de muzica si daca ar fi sa ma iau dupa formatiile recomandate de ei cred ca as asculta toata ziua Abba si etc ( mama mea incepe sa-si faca cruce cand ascult cate o melodie de la Metallica cu volumul mai ridicat ). In orice caz, astea's formatii cunoscute in toata lumea, e imposibil sa nu auzi de ele chiar si intamplator

| Scarlett011243 explică (pentru MegamortX):

Sa stii ca nu e chiar asa.

Crede-ma, sunt multi care nu auzit de ei.
Si cand pun o melodie imi spun:

Ce dracu ii asta?
Opreste-o!

Ai de la Connect-R?

| MegamortX a răspuns (pentru Scarlett011243):

Atunci, imi pare rau pentru ei, nu mai pot fi ajutati laughing sunt pierduti deja

| Scarlett011243 explică (pentru MegamortX):

Da, asa este laughing

| Summoning a răspuns:

Eu nu, le-am descoperit singur

| rody5 a răspuns:

Depinde de ce radio asculti. ai dat p rock fm recent? ca asa si eu am auzit ca se mai pun manele pe kiss fmbig grin tongue

| Scarlett011243 explică (pentru rody5):

Eu nu ascult radio.
Dar cel rock as vrea
Spune-mi pe ce frecventa este

| rody5 a răspuns (pentru Scarlett011243):

100.6 FM big grin ia-l de pe net

| MonstruletRoz a răspuns:

Eu dc?